ثبت رکورد بی سابقه مشارکت مردم کاشمر در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی

رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر از ثبت رکورد بی سابقه مردم این شهرستان در شرکت در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد جعفری در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، در این رابطه اظهار داشت: هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی همزمان با سراسر کشور به همت کتابداران کاشمر در این شهرستان برگزار شد.

وی افزود: این جشنواره در سه مقطع سنی کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان و با انتخاب ۷ عنوان کتاب با موضوع زندگی و سیره حضرت امام رضا علیه السلام و حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام و در دو بخش مکتوب و آنلاین برگزار شده است.

جعفری ادامه داد: با تلاش کتابداران و مسئولان کتابخانه های عمومی کاشمر شاهد استقبال گسترده و بی نظیر مردم این شهرستان از این جشنواره بودیم به گونه ای که با پایان یافتن مهلت شرکت در بخش مکتوب مسابقه، بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم کاشمر در این جشنواره شرکت کرده اند که این تعداد، رکوردی کم نظیر در سطح استان خراسان رضوی به حساب می آید.

وی خاطرنشان کرد: کتابداران شهرستان کاشمر با حضور در مناطق مختلف شهر کاشمر و همچنین روستاهای مختلف این شهرستان و نیز اماکن عمومی و زیارتگاه های شهرستان به ترغیب مردم برای شرکت در این جشنواره پرداختند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر با دعوت از مردم فرهنگ دوست کاشمر برای شرکت در بخش آنلاین مسابقه یادآور شد: بخش آنلاین جشنواره تا ۱۹ مرداد ماه تمدید شده که آمار این بخش نیز پس از اتمام مسابقه مشخص خواهد شد.

جعفری تأکید کرد: برنامه های هایی همچون جشنواره کتاب‌خوانی رضوی علاوه بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی منجر به آشنایی مردم با سیره سعادت بخش اهل بیت عصمت و طهارت (ع) می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.