شهرستان کاشمر از کمبود متخصص سونوگرافی رنج می‌برد

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود متخصص سونوگرافی در شهرستان کاشمر محسوس است.

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درمشهدمقدساظهار داشت: خوشبختانه وضعیت آب در شهرستان کاشمر مناسب است اما خواسته شده که یک بازه ۲۵ ساله را برای خدمات‌رسانی ۱۰۰ درصدی آبفار تعریف کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته برای هر کدام از شهرستان‌ها ۱.۵ میلیارد تومان اعتبارات آب‌رسانی روستایی در نظر گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: متأسفانه هیچ کدام از شهرستان‌ها به غیر از ترشیز نتوانستند این اعتبار را جذب کنند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین فرسوده بودن لوله‌ها در برخی از شهرستان‌ها و بخش‌های منطقه کاشمر از جمله کوهسرخ سبب به وجود آمدن برخی از مشکلات شده و امید می‌رود که با همکاری مردم این مسائل رفع شود.

بنیادی با بیان اینکه باید امکانات در همه شهرستان‌ها به اندازه مورد نیاز توزیع شود، خاطرنشان کرد: ما شاهد این هستیم که در برخی از شهرستان‌ها تعداد بالایی پزشک جراح وجود دارد و حتی ممکن است چند ماه یک بار یک عمل جراحی برای آنها به وجود نیاید اما در یک شهرستان تعداد زیادی از بیماران وجود دارند که پزشک وجود ندارد.

وی بیان کرد: باید در مناطق مختلف استان امکانات درمانی به گونه‌ای مستقر شوند که نیاز نباشد بیماران به شهرستان‌های بزرگ و یا مشهد برای امور درمانی خود سفر کنند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نارضایتی‌هایی که در حوزه تشخیص و درمان در شهرستان کاشمر وجود دارد، تصریح کرد: هم اکنون ۵ متخصص سونوگرافی در شهرستان کاشمر فعالیت دارند اما مردم هنوز برای نوبت گرفتن از آنها دارای مشکلات بسیار زیادی هستند.

بنیادی تأکید کرد: با تلاش‌های انجام شده با وجود اینکه سقف جمعیتی شهرستان کاشمر به اندازه تخصیص MRI نیست اما این دستگاه برای شهرستان در نظر گرفته شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.