کاشمر میزبان ۳۳ خبرنگار استان خراسان رضوی

به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی و با حضور ۳۳ خبرنگار از ۲۳ رسانه مختلف استان تور رسانه‌ای بازدید از بقاع متبرکه و امامزادگان کاشمر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ خبرنگاران پس از بازدید از بقاع متبرکه سید مرتضی (ع)، سیدحمزه (ع) و سیدمحمد (ع) با رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشمر دیدار کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین نیساری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر گفت : هدف از برگزاری این تور رسانه‌ای آشنایی خبرنگاران استان با بقاع متبرکه این شهرستان و ایجاد تعامل با اصحاب رسانه در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ است .

وی افزود: امیدواریم در حوزه وقف بتوانیم کارگروه یاوران وقف و رسانه را راه اندازی کنیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر ادامه داد : وظیفه این کارگروه را تلاش برای ایجاد وقف در حوزه کمک به رسانه‌ها و خبرنگاران دانست و عنوان کرد: اگر خبرنگاران وابسته به هیچ نهادی نباشند آزادنه و راحت‌تر خواهند توانست به مسائل بپردازند و اطلاع رسانی کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین نیساری از کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی استان، چهارمین شهر زیارتی کشور و یکی از ۱۵ شهر موقوفه‌ای کشور نام برد و اظهار کرد: بزرگترین موقوفه کاشمر معروف به ابن علی الکاسفی با ۵۰۰ سال قدمت است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع شهرستان کاشمر دارای ۱۳۰۰ موقوفه و ۱۳ هزار رقبه است، گفت: موقوفه امین التجار و مرحوم فتحی از دیگر موقوفه‌های بزرگ شهرستان کاشمر هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر طرح آرامش بهاری را یکی از ویژه برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه دانست و گفت: امسال هفتمین سالی است که طرح آرامش بهاری برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با اعلام اینکه در طرح نشاط معنوی که در سه بقعه شهرستان کاشمر برگزار می‌شود ۲۸ مربی فعالیت دارند، افزود: طرح آرامش بهاری در ۲۷ پایگاه شهر و روستا با حضور بیش از ۱۴۰۰ دانش آموز برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین نیساری در پایان از پیش بینی حضور ده هزار نفر در سه بقعه متبرکه برای برگزاری دعای عرفه خبر داد و گفت: همزمان با دهه ولایت طرح استانی ویژه برنامه ولایت علوی در این شهرستان برگزار خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.