بی‌توجهی به حوزه زنان موجب رشد جنبش‌های فمینیستی در جامعه می‌شود

فرماندار کاشمر با بیان اینکه بی‌توجهی به حوزه زنان موجب رشد جنبش‌های فمینیستی در جامعه می‌شود، بر پرهیز پارلمان بانوان از پرداختن به کارهای سیاسی و انتفاعی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی نبی پور امروز ۲۹ مرداد ماه در جلسه مجمع مشورتی بانوان شهرستان کاشمر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه نقش زنان نسبت به گذشته در جامعه بسیار تاثیرگذارتر و گسترده‌تر شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه زنان و دختران ما باسوادتر از گذشته هستند و در جامعه حضورشان بیشتر باید بپذیریم که در معادلات سیاسی، اجتماعی واقتصادی نقششان پررنگتر است.

وی با بیان اینکه نقش زن در جامعه امروز در تحکیم و حفظ کیان خانواده و در معادلات سیاسی اقتصادی و اجتماعی جامعه بی بدیل است، عنوان کرد: بی توجهی به حوزه زنان موجب رشد جنبش‌های فمینیستی در جامعه و جنبش‌های افراطی در حوزه زنان خواهد شد.

نبی پور با تاکید براینکه باید با لیاقت سالاری، شایسته سالاری و استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های بانوان در حوزه مدیریتی از زنان بشتر بهره‌گیری نماییم، به اهمیت جایگاه پارلمان بانوان اشاره کرد و افزود پارلمان بانوان با این هدف که مطالبات زنان از طریق این مجموعه و به طور تخصصی تر پیگیری شود شکل گرفت.

وی شناسایی استعدادها در بین بانوان را از دیگر اهداف پارلمان مشورتی بانوان دانست و عنوان کرد: باید بتوانیم با کمک پارلمان مشورتی بانوان افراد متخصص و با استعداد را برای تصدی پست های مدیریتی به ادارات و دستگاه‌های اجرایی معرفی نماییم.

فرماندار کاشمر در ادامه با تاکید بر تبیین نقش و وظایف پارلمان بانوان، فعالیت هیات رئیسه و کارگروه‌ها در پارلمان بانوان را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: باید در حوزه‌های مختلف و تعامل با مدیران دستگاه‌های اجرایی مشکلات این حوزه پیگیری گردد.

نبی‌پور اولویت‌های کاری مجموعه پارلمان مشورتی را هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی شهرستان دانست و عنوان کرد: در جلسه شورای اداری ادارات را موظف خواهیم کرد تا در خصوص این پارلمان وقت بگذراند.

وی با تاکید براینکه پارلمان بانوان از پرداختن به کارهای سیاسی و انتفاعی باید پرهیز کند، افزود: ارائه آموزش‌های لازم به خصوص در بحث آسیب‌های اجتماعی، خانواده ومسائل عقیدتی از وظایف و کارهای ارزشمندی است که باید اولویت پارلمان بانوان قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه ضمن تجلیل از زحمات ۲۲ ساله مهری پالایی در سمت مشاور فرماندار در امورزنان و خانواده در حکمی از سوی فرماندار کاشمر فهیمه رئیس زاده به عنوان مشاور فرماندار در امورزنان و خانواده معرفی شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.