افتتاح ۲ واحد اقامتگاه بومگردی در کوهسرخ

۲ واحد اقامتگاه بومگردی در کوهسرخ به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر گفت: اقامتگاه بوم گردی افتتاح ۲واحداقامتگاه بومگردی در کوهسرخ در روستای ایور و اقامتگاه بومگردی چشمه نقره در روستای طَرق بخش کوهسرخ کاشمر افتتاح شده است.

رضا یوسفی افزود: اقامتگاه بومگردی (بادام) روستای ایور و (چشمه نقره) روستای طرق به ترتیب دومین و سومین اقامتگاه های بومگردی شهرستان کاشمر است.

وی گفت: این دو اقامتگاه بوم گردی در ابتدا با آورده متقاضی به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان راه اندازی و از طریق سامانه اشتغال روستایی نیز برای دریافت تسهیلات به کار گروه اشتغال معرفی شده اند.

وی افزود: این دو اقامتگاه اشتغال ۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰ نقر به صورت غیر مستقیم را در پی دارد.

فرماندار شهرستان کاشمر در آئین افتتاح این اقامتگاه ها گفت: اقامتگاه های بومگردی امروزه و با توجه به خستگی مردم از سیستم مدرن در شهر ها مورد توجه مردم شهرها و حتی گردشگران خارجی قرار گرفته است.

وی گفت: اطلاع رسانی مطلوب در بستر اینترنت و فضای مجازی و کیفیت خدمات ارائه شده عامل موفقیت اقامتگاه های بوم گردی است.

بخش کوهسرخ کاشمر به لحاظ وجود ییلاقها و طبیعت بکر و دست نخورده لقب بهشت پنهان را به خود گرفته است.

روستای ایور این بخش دارای بافت پلکانی و با ارزش تاریخی در فاصله ۱۲ کیلومتری شرق شهر ریوش قرار دارد، از جاذبه های دیدنی این روستا بادامستان های سر سبز و حمام تاریخی است.

همچنین روستای هدف گردشگری طرق در فاصله ۸ کیلومتری غرب شهر ریوش واقع شده است، بافت پلکانی و صخره ای و همچنین رودخانه دائمی و طبیعت و باغات چشم نواز از جاذبه های طبیعت گردی این روستا است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.