اختصاص ۹۰میلیارد تومان اعتبار به محور کاشمر- شادمهر

خبرنگاراطلاعات: نشست نماینده مردم کاشمر و شهردار این شهر با اصحاب رسانه برگزارشد.
در این جلسه که خبرنگاران نشریات و خبرگزاری های مختلف کاشمر حضور داشتند، سلیمانی شهردار کاشمر از تلاش خبرنگاران در خصوص انعکاس مشکلات بویژه موضوع جاده کاشمر- شادمهر تشکر کرد و گفت: در مصوبه هیات دولت، حدود ۹۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه دوبانده کردن محور کاشمر-شادمهر اختصاص یافته است و هم اکنون عملیات آسفالت پنج کیلومتر ابتدایی به اتمام رسیده و امیدوارم بزودی شاهد بهره برداری از ۱۵ کیلومتر دیگر این محور باشیم.

سلیمانی با بیان این مطلب که شهرداری کاشمر را در سال ۹۲ با بودجه ۱۳ میلیاردی تحویل گرفته، افزود اکنون با بودجه ۴۵ میلیاردی کار را پیش می بریم و این در حالی است که برخی شهرداری ها در سطح استان خراسان رضوی با کاهش بودجه مواجه شده اند.

وی ادامه داد: شهرداری نسبت به سال ۹۲، حدود ۲۰ نفر کاهش نیرو داشته و خلأهایی نیز وجود دارد که باید تلاش کرد تا بدنه شهرداری را تقویت کرده و ترمیم کنیم.

شهردار کاشمر در باره احیای بافت فرسوده این شهر گفت: در محدوده دارای بافت فرسوده، در هر نقطه ای که فرصت فراهم بوده تلاش کرده ایم تا اقدامات لازم را انجام دهیم.

سلیمانی در راستای توجه به بانوان و فراهم کردن فرصت های برابر برای آنان گفت: نوع نگاه ما در شهرداری به حوزه بانوان برای رفع کمبودها و پرداختن به نیازهای اساسی آن ها بوده است. از آن جا که یکی از مشکلات ورزش بانوان عدم وجود فضاهای ورزشی مناسب است ۱۰ سالن در این خصوص در نظر گرفته شده که ۳ سالن آن در آینده به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه دکتر بنیادی نماینده مردم منطقه ترشیز با اشاره به وجود متخصص زن درامر پزشکی گفت: متاسفانه پزشکان عمومی خانم اکثراً رغبتی به گرفتن تخصص ندارند که البته وجود تنها ۴ متخصص زنان در بخش خصوصی و دولتی در کاشمر جوابگوی نیاز مردم این شهر و حومه آن نیست. وی ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال ۹۷ شاهد حضور دو متخصص دیگر در حوزه بانوان باشیم.

بنیادی پذیرش متخصص در شاخه رادیولوژی را نیز کم دانست و اعلام کرد: در مجموع دو بخش خصوصی و دولتی تنها پنج رادیولوژیست در کاشمر وجود دارد که این تعداد جوابگوی مردم این شهر و سایر مراجعه کنندگان از اطراف نمی باشد.

نماینده مردم منطقه ترشیز در تشریح پروژه های در حال پیگیری و انجام شده گفت: در خصوص پروژه دوبانده کردن محور کاشمر- شادمهر اقداماتی که لازم بوده تاکنون انجام شده است. بخش MRI نیز در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید. در خصوص آبرسانی مناسب به روستاها نیز مبالغ مورد نیاز تامین شده است.

به پروژه راه آهن نیز اعتبار۵ر۲ میلیارد تومانی اختصاص داده شده که امید دارم با قول های گرفته شده از معاون وزیر، تا پایان سال نتایج مطلوبی در این مورد به دست آید. در پایان این نشست خبری با اهدای لوح و هدایایی از خبرنگاران حاضر در جلسه تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.