هم اندیشی مسئولین و مداحان هیئات مذهبی در کاشمر برگزار شد

جلسه هم اندیشی مسئولین و مداحان هیئات مذهبی با هدف بررسی سیاست‌های کلی فرهنگ عمومی و تقویت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی شهرستان کاشمر خاصه برنامه ریزی عزاداری دهه اول محرم الحرام در زیارتگاه شهید آیت الله مدرس (ره) برگزار شد.
هم اندیشی مسئولین و مداحان هیئات مذهبی در کاشمر برگزار شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛حجت الاسلام نجفی رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر در جلسه هم اندیشی مسئولین و مداحان هیئات مذهبی کاشمرگفت : مسئولان هیئت ها باید در انتخاب مداحان و ذاکرین اهل بیت (ع) دقت لازم را داشته باشند و از اسراف در هزینه‌ها و مباحث ظاهری، به کیفیت محتوای عزاداری توجه ویژه داشته باشند.

در ادامه حمزه سپهریان مدیرعامل موسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) و زیارتگاه شهید مدرس (ره) گفت: مهمترین رسالت هیئت‌های مذهبی در ماه‌های محرم و صفر، کسب معرفت به قرآن و اهل بیت (ع)، ترویج فرهنگ صحیح عزاداری و انسجام و وحدت بیشتر جهت برگزاری با شکوهتر برنامه هاست.

وی افزود: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم الحرام، ۵۵ هیئت مذهبی در دهه اول به زیارتگاه شهید آیت الله مدرس (ره) مشرف خواهند شد، لذا جلوگیری از اسراف و تفریط در مراسم و همکاری مسئولان هیئت‌ها با فرماندهی انتظامی و بسیج در امر امنیت و برقراری نظم و رعایت اصول بهداشتی در ایستگاه‌های صلواتی در خیابان‌ها و میادین شهر در مراسم عزاداری مورد انتظار است.

سپهریان از مسئولان هیآت مذهبی درخواست نمود در خصوص کیفیت محتوایی برنامه‌ها و بصیرت افزایی عموم مردم خاصه نوجوانان و جوانان اهتمام ورزند و از بدعت گذاری در آئین‌های عزاداری بپرهیزند و تکریم مستمندان، نیازمندان، کهنسالان، معلولان و مخاطبین کم توان و اطعام آنان در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.