تلف شدن دو هزار قطعه مرغ و وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی

مدیرجهاد کشاورزی کاشمر از خسارت ناشی از خاموشی‌های اخیر به بخش کشاورزی و طیور در استان خبر داد.

سیدابوالقاسم موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، در این خصوص اظهار کرد: خاموشی‌های یک ماه گذشته باعث وارد آمدن خساراتی در بخش کشاورزی شهرستان شد که عمدتا در دو بخش تولیدات دامی و تولیدات گیاهی به وقوع پیوسته است.

وی عنوان کرد: از مجموع ۳۳۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصول انگور شهرستان سطحی معادل ۷۰۰ هکتار بین ۱۵ تا ۲۰درصد به دلیل خاموشی چاه‌های کشاورزی و نامنظم شدن مدار آبیاری دچار افت عملکرد و کاهش کیفیت محصول شده است.

موسوی بیان کرد: در بخش تولیدات دامی با توجه به عدم اطلاع‌رسانی به موقع و آمادگی لازم علی‌رغم وجود مولد برق در گرمای شدید بالای ۳۵درجه قطعی ناگهانی برق موجب بروز خسارت به تعدادی از واحدهای مرغداری شهرستان از جمله یک مرغداری ۱۰ هزار قطعه‌ای در منطقه بالا ولایت بخش مرکزی به تعداد ۲۱۷۰ قطعه گردیده است.

مدیرجهادکشاورزی کاشمر در ادامه از تصویب و پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خبر داد و گفت: از ابتدای طرح اشتغال پایدار روستایی تاکنون از بین ۹۵۵ طرح ثبت شده در بخش کشاورزی سامانه کارا ۱۶۸ طرح به مبلغ ۲۹۳ میلیارد ریال پس از بررسی و تائید در کمیته‌های فنی به بانک‌های عامل شامل بانک کشاورزی، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون ارسال شده است.

وی افزود: تا این لحظه ۳۸ طرح به مبلغ ۵۵ میلیارد ریال مرحله تصویب و پرداخت تسهیلات آن‌ها انجام شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.