وقف یک دبستان غیردولتی در کاشمر

فرهنگی پیشکسوت کاشمری یک دبستان غیردولتی با ارزش مادی و معنوی قابل توجه را برای حمایت از دانش‌آموزان نخبه و نیازمند وقف کرد.

مرحوم حاج علی محمد مرتضایی از فرهنگیان پیشکسوت و بازنشسته شهرستان کاشمر و صاحب امتیاز دبستان غیردولتی پسرانه هدایت پیش از درگذشت خود این مدرسه را وقف کرد.

علی عطار متولی این موقوفه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، گفت: این خیرنیک اندیش با حرکتی جهادی و ماندگار برای تحقق نیات دیرینه خود، با وقف دبستان غیر دولتی پسرانه هدایت با داشتن موقعیتی بسیار مناسب چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ علمی در راستای اهداف آموزش و پرورش جهت تأمین قسمتی از هزینه‌های دانش آموزان نخبه و مستعد در هر مقطعی که نیازمند به کمک در زمینه تحصیل می‌باشند برگ زرین دیگری در کارنامه علمی و فرهنگی زندگی خود برجای گذاشت.

وی در مورد نیت این وقف افزود: این مرحوم به جهت اهمیت جایگاه خانه و خانواده ، ۴۰ درصد از درآمد موقوفه را وقف ورثه و ۶۰ درصد دیگر را وقف حمایت از دانش آموزان نخبه بی بضاعت و مستعد کرد تا بتوانند شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل داشته باشند .

گفتنی است فرهنگی بازنشسته مرحوم حاج علی محمد مرتضایی از سال ۹۵ بنا به تشخیص پزشکان دچار بیماری سرطان معده شده بود و پس از گذشت قریب به ۲ سال در سوم مرداد سال جاری در سن ۶۶ سالگی دار فانی را وداع گفت و قبل از درگذشت خویش با ایجاد این موقوفه ارزشمند، صدقه‌ای جاریه و یادگاری مانا را از خود به جا گذاشت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.