اعتبارات زندان کاشمر از محل منابع استانی قابل تامین نیست

معاونت عمرانی فرمانداری کاشمر گفت: اعتبار مورد نیاز زندان کاشمر از محل منابع استانی قابل تامین نبوده و باید اعتبارات ملی اختصاص یابد.

مهدی برامکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه زمانی که در دولت قبل حذف سازمان مدیریت برنامه ریزی صورت گرفت در کل کشور پروژه‌های بسیاری کلنگ زنی شد، اظهار کرد: پروژه‌ها در حالی کلنگ زنی می‌شدند که اعتبارات مورد نیاز تامین نشده بود.

وی با اعلام اینکه اکنون در تامین منابع اعتباری بسیاری از پروژه‌ها با مشکل مواجه هستیم، بیان کرد: زندان و استخر کاشمر از جمله پروژه‌های مهمی هستند که چندین سال است به دلیل نبود اعتبار نیمه کاره مانده‌اند.

معاونت عمرانی فرمانداری کاشمر با اشاره به اینکه در حوزه پروژه‌های آموزشی نیز ساختمان‌های نیمه کاره‌ای هستند که نیازمند تامین اعتبار است، عنوان کرد: از زمان احیاء سازمان مدیریت برنامه ریزی مقرر شد پروژه‌های بالای پیشرفت فیزیکی ۸۰ و ۸۵ درصد در اولویت قرار گیرند و پروژه جدی بدون تخصیص اعتبار تعریف نشود.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم پروژه جدیدی تعریف کنیم ابتدا باید منابع داخلی تامین شود و طرح‌های مطالعاتی کامل شود در غیر این صورت نمی‌توان کلنگ زنی کرد، افزود: ساختمان نیمه کاره زندان کاشمر با ۱۲ هزار متر زیر بنا در مرحله سفت کاری است.

برامکی با اعلام اینکه برای اتمام این پروژه به اعتباری بالغ بر ۸۰ تا ۹۰ میلیارد تومان نیاز است در صورتیکه سرانه کل اعتبار شهرستان حدود ۲۰ میلیارد تومان بیشتر نیست، گفت: اعتبارات پروژه نیمه کاره زندان کاشمر با ۳۰‌درصد پیشرفت فیزیکی از محل منابع استانی قابل تامین نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته از محل منابع داخلی ۴۵۰ میلیون تومان و منابع استانی ۵۰۰ میلیون تومان به استخر کاشمر اختصاص داده شد، افزود: در سال جاری نیز یک میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان کل اعتبارات ورزشی از ماده ۱۸۰ بود که به استخر اختصاص داده شد تا به نتیجه برسد.

معاونت عمرانی فرمانداری کاشمر همچنین با اعلام اینکه در خصوص اعتبارات حوزه گازرسانی سال گذشته به پنج روستا و شهر ریوش با اعتبار ده میلیارد و ۹۲۳ میلیون تومان گازرسانی شد، اظهار کرد: بخش کوهسرخ بسیار محروم و کم برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری و بوم گردی کارهای خوبی تاکنون در بخش کوهسرخ صورت گرفته است، اظهار کرد: گازرسانی به ۲۳ روستا در سه پیمان با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان انجام می‌شود.

برامکی با اعلام اینکه براساس پیش بینی شرکت گاز استان طی ۱.۵ سال گازرسانی به روستاهای بخش کوهسرخ انجام می شود، بیان کرد: امیدواریم برای دهه فجر سال آینده تمامی بخش کوهسرخ بهره‌مند از نعمت گاز شوند.

معاونت عمرانی فرمانداری کاشمر همچنین از رفع مشکلات اداری پروژه فاضلاب این شهر خبر داد و اظهار کرد: به رغم برآورد پروژه فاضلاب قبل از افزایش قیمت‌ها ۱۷۰ میلیارد تومان بود که اکنون بسیار بیشتر شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.