وام مصوب شده کارخانه کاشی کاشمر تا کنون پرداخت نشده

فرماندار کاشمر با بیان اینکه بانک‌ها در خیلی مواقع، مشکلات جدی در فراروی تولید قرار می‌دهند گفت: در مردادماه جاری باید وام مصوب شده کارخانه کاشی کاشمر پرداخت می‌شد اما تا کنون پرداخت نشده که قابل پذیرش نیست؛ در صورت ادامه، پیگیری‌ نهایی را انجام خواهیم داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ ظهر امروز محمدعلی نبی پور در کارگروه رفع موانع تولید که در فرمانداری کاشمر برگزار شد اظهار داشت: رفع تمامی مشکلات تولیدکنندگان شهرک صنعتی شهرستان نیاز به پیگیری دارد و ما قطعا تا رسیدن به نتایج مطلوب، موارد ذکر شده را در نشست‌های کارگروه‌ها مطرح می‌کنیم اما جهت تصویب مصوبه‌ها باید خود فرد یا نهاد ذی نفع هم پیگیری کند.

فرماندار کاشمر گفت: بعضی قوانین مخل تولید و کسب و کار داریم که هم دولت و هم دستگاه قضایی سعی دارند این قوانین را اصلاح کنند؛ سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ قانون، دولت و دستگاه قضایی کشور به مجلس ارائه کردند که در نتیجه بعضی از این قانون‌ها را باطل و بعضی هم به مرور باید حل و فصل شود که در حال انجام است.

وی افزود: مراکز تصمیم گیری ما هم زیاد است که در این خصوص کارگروه تسهیل تشکیل شده تا پروژه‌های تولید در زمان کوتاهتری انجام شود و همه دستگاههای اجرایی موظف به پاسخگویی هستند که در موعد مقرر و زمان مقرر کار خود را انجام دهند.

نبی پور با بیان اینکه در وضعیت جنگی همه باید آماده باش باشند و در این وضعیت اضطراری باید خیلی از فرایندها را کوتاه کنیم ابراز داشت: بانک‌ها در خیلی مواقع، مشکلات جدی در فراروی تولید قرار دادند و تعلل می‌کنند و معنایی ندارد که در صورت مصوب شدن وام یا تسهیلات، تعلل انجام شود.

وی بیان داشت: به عنوان نمونه در مردادماه جاری باید وام شرکت کاشی کاشمر پرداخت می‌شد اما تا اکنون که در مهرماه هستیم پرداخت نشده که این خود باعث آسیب می‌شود و قابل پذیرش نیست که در صورت ادامه، پیگیری‌های نهایی خودمان را انجام خواهیم داد.

فرماندار کاشمر گفت: موضوع بعدی سوء مدیریت واحدهای تولیدی است و اکنون زمان مدیریت سنتی نیست چرا که زمانی می‌توانیم مقاومت کنیم که سوء مدیریت نداشته باشیم و از آخرین تکنولوژی روز استفاده کنیم در غیر این صورت مشکلات مربوطه همه ما را درگیر خواهد کرد.

وی در پایان یادآور شد: بحث بخشودگی مالیات اجرایی می‌شود و دولت پذیرفته است که جرایم و دیرکردها را پرداخت کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.