راه اندازی یک دستگاه ماموگرافی دیجیتال درکاشمر

رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمر گفت: یک دستگاه ماموگرافی دیجیتال در بیمارستان شهید مدرس (ره) کاشمر نصب و راه اندازی شد.
راه اندازی یک دستگاه ماموگرافی دیجیتال درکاشمربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمدجواد یزدانی رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمرگفت: با پیگیری ها و هماهنگی های به عمل آمده یک دستگاه مامو گرافی دیجیتال با رزش ریالی این دستگاه با هزینه لوازم مورد نیا ۱۰ میلیارد خریداری شد.

وی افزود: قبل از ورود این دستگاه به کاشمر، پیگیری های لازم برای ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز برای نصب دستگاه ماموگرافی شامل فضای فیزیکی استاندارد، دیوارهای سرب کوب شده، خرید و نصب دستگاههای یو پی اس و اسپلیت انجام شد.

یزدانی ادامه داد: انجام به موقع این اقدامات که مورد تایید اداره سرطان معاونت درمان وزارتخانه قرار گرفت، زمینه تخصیص و راه اندازی این وسیله مهم برای غربالگری و تشخیص سرطان پستان در مرکز غربالگری سرطان بیمارستان شهید مدرس(ره) کاشمر را فراهم کرد.

رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان کاشمرگفت: دستگاه ماموگرافی تهیه شده برای بیمارستان شهید مدرس (ره ) کاشمر یکی از پیشرفته ترین دستگاههای ماموگرافی موجود در کشور می باشد که تصاویر را با کیفیت بسیار بالا تهیه می کند و قابلیت نمایش کوچکترین جزئیات را برای تشخیص سرطان پستان در مراحل بسیار ابتدایی دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.