فرماندار: راه اندازی اورژانس هوایی کاشمر ضروری است

محمد علی نبی پور روز سه شنبه در بازدید از نخستین فرودگاه سبک بخش خصوصی کاشمر آن را یکی از پروژه ‌های زیرساختی و زیربنایی در منطقه برشمرد و افزود: با توجه به زلزله خیر بودن منطقه کاشمر، این مجموعه به عنوان یک ظرفیت در زمان بروز حوادث و بلایای طبیعی و مواقع بحرانی می تواند در تسریع روند خدمات‌ رسانی به حادثه دیدگان و مدیریت بحران شهرستان کمک شایانی نماید.
وی اظهار داشت: با توجه به استانداردهای لازم در این مجموعه و آمادگی مدیریت فرودگاه، راه ‌اندازی اورژانس هوایی به عنوان یکی از نیازهای ضروری شهرستان میسر است و باید جهت تسریع در راه اندازی آن پیگیری های لازم انجام شود.
وی گفت: استفاده از امکانات و تجهیزات پروازی در این مجموعه با توجه به ظرفیت‌ های گردشگری شهرستان و حضور مسافرین و زائرین در ایام تعطیلات، در رونق گردشگری منطقه موثر است.
نبی پور افزود: با وجود فرودگاه و مراکز آموزش عالی در کاشمر لزوم راه ‌اندازی رشته ‌های دانشگاهی مرتبط با هوانوردی در این شهرستان احساس می شود.
وی با تأکید بر توسعه و ایجاد باند جدید فرودگاه برای استفاده از هواپیماهای مسافربری و باربری کوچک اظهار داشت: با توجه به وجود زیرساختهای اولیه این موضوع در کمیسیون امور زیربنایی استان مطرح می شود تا مجوز لازم اخذ شود.
کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.