برگزاری آیین بزرگداشت سالگرد شهادت آیت‌الله «مدرس» در «کاشمر»

آیین گرامیداشت شهادت آیت‌الله «سیدحسن مدرس» یکشنبه ۴ آذرماه در «کاشمر» برگزار خواهد شد.

آئین بزرگداشت سالگرد شهادت آیت‌الله «مدرس» در «کاشمر» برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از مشهد، در آستانه فرارسیدن هشتاد و یکمین سالگرد شهادت آیت‌الله «سید حسن مدرس» نماد دیانت و سیاست، آیین بزرگداشتی روز یکشنبه ۴ آذرماه بعد از نماز مغرب و عشاء در زیارتگاه این شهید راه حق و حقیقت در شهر «کاشمر» برگزار می‌شود.

در این مراسم که جمعی از فرهیختگان، علما، خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسؤولان استانی و شهرستانی و اقشار مختلف مردم «کاشمر» حضور خواهند داشت حجت‌­الاسلام «علیرضا پناهیان» به ایراد سخن خواهد پرداخت.

آیت‌الله «سید حسن مدرس» پس از تحمل ۹ سال اسارت بنا به تصمیم «رضاشاه» به «کاشمر» منتقل شد و در ۱۰ آذرماه ۱۳۱۶ برابر با ۲۷ رمضان به شهادت رسید.

مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۳ تیر سال ۱۳۷۲ با تصویب ماده‌ واحده‌ای، روز ۱۰ آذرماه، سالروز شهادت مجتهد مجاهد و سیاستمدار متعهد آیت‌الله «سید حسن مدرس» را به‌ عنوان روز «مجلس» نام‌گذاری کرد تا همه ‌ساله ضمن برگزاری آیین بزرگداشت این اسوه فقاهت و سیاست، روز مجلس نیز با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زیارتگاه این شهید مبارز تاریخ برگزار شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.