عملیات کربلای ۱ در کاشمر بازسازی شد

همزمان با گرامیداشت هفته بسیج، عملیات کربلای ۱ به‌همت لشکر عملیاتی ۵ نصر ـ گردان امام حسین(ع) کاشمر در محل پادگان قدس کاشمر بازسازی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، این برنامه با مشارکت و همکاری ادارات و نهادهای شهرستان کاشمر برگزار شدعملیات کربلای ۱ در کاشمر بازسازی شد و در مدت دو شب اجرای این عملیات بیش از پنج هزار نفر از اقشار مختلف مردم کاشمر با حضور در پادگان قدس از این برنامه دیدن کردند.

فرمانده گردان امام حسین(ع) کاشمر در حاشیه اجرای عملیات کربلای ۱ با تأکید بر اینکه آرامش و اقتدار امروز را مرهون ایثارگری شهدا و رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی هستیم، گفت: همه ما باید با بهره‌گیری از فرهنگ دفاع مقدس از بالندگی و ارزش‌های نظام و انقلاب دفاع کنیم.

کاظم نجاتی اظهار کرد: قطعاً بازسازی صحنه‌ها و مشاهده دلاورمردی‌های رزمندگان، بیان‌کننده واقعیت‌های جنگ و آشنا کردن نسل جوان با فداکاری‌های رزمندگان است.

وی یادآور شد: عملیات پیروزمندانه کربلای ۱ در نهم تیر ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی دشت مهران توسط یگان‌های عمل‌کننده سپاه و بسیج، با هدف بازپس‌گیری شهر مهران و سرکوب دشمن انجام شد و رزمندگان اسلام طی یک عملیات موفق، شهر را آزاد کردند.

فرمانده گردان امام حسین(ع) کاشمر با بیان اینکه در بازسازی عملیات کربلای ۱ از تمامی ظرفیت و پتانسیل شهرستان برای اجرای صحنه‌های عملیات استفاده شد، گفت: در این بازسازی ۳۵۰ نفر از عوامل در قالب گروه‌های خودی و دشمن با حجم عملیات گسترده صحنه‌های تماشایی از عملیات کربلای ۱ را به‌نمایش گذاشتند.

نجاتی، حفظ و بالا بردن آمادگی رزم نیروهای گردان اعم از بسیجی، پایور و وظیفه، یادآوری خاطرات و فداکاری‌های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس و محک‌زدن ارگان‌ها و نهادها در همراهی و همکاری را از اهداف اجرای این برنامه برشمرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.