تحصیل دو هزار دانش آموز کاشمری در ۲۰ مدرسه فرسوده

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کاشمر از وجود ۲۰ مدرسه فرسوده و تخریبی بالای ۴۰ سال در این شهر خبر داد.

یعقوب گل‌محمدی در گفت‌و‌گو با ایسنا، عنوان کرد: در این ۲۰ مدرسه فرسوده حدود دو هزار دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند. ۱۳ مدرسه دو نوبته داریم و یکی از معضلات موجود کمبود مدرسه ابتدایی شیفت صبح است.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۳۰ نفر متقاضی بازنشستگی بودند که ۱۱۰ نفر از آموزگاران حوزه ابتدایی را شامل می‌شدند و این چالش بسیار نگران کننده‌ای بود، با مدیریت انجام شده در سال تحصیلی جدید با کمترین چالش در این زمینه مواجه بودیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کاشمر گفت: با توجه به مصوبات کمیته برنامه‌ریزی تا ابتدای مهرماه، ۱۶ مدرسه به طور کامل تعمیر و زیباسازی شدند، استخر دانش‌آموزی نیز از جمله پروژه‌های در دست اقدام است.

وی افزود: استخر دانش‌آموزی پس از گذشت ۸ سال با اختصاص اعتبار ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون برای مهر سال آینده به بهربرداری می‌رسد.

گل‌محمدی با بیان اینکه از ابتدای سال گذشته تاکنون بیش از ۴ میلیارد تومان تفاهم‌نامه با خیرین به امضاء رسیده است، عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰ درصد مدارس کاشمر نیازمند تخریب و بازسازی هستند که در این راستا نیازمند کمک و همراهی خیرین هستیم.

وی با بیان این که ۱۸۰ مدرسه در کاشمر فعال هستند، گفت: تلاش می‌کنیم با کمک خیرین تمامی مدارس تخریبی و فرسوده بازسازی شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.