پدیده گرد و غبار در شهرستان کاشمر ضعیف می‌شود

رییس اداره هواشناسی شهرستان کاشمر با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار در منطقه گفت : پدیده گرد و غبار طی چند روز آینده در منطقه به تدریج ضعیف می‌شود.

قوامی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، گفت : اغلب گرد و غباری که وارد کاشمر می‌شود از جهت جنوب و جنوب شرقی و کشورهای عربی است.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد پیش‌بینی‌های هواشناسی دقیق است، گفت : مردم شهرستان روی تجربه‌ای که در چند سال اخیر شاهد بودند به این نتیجه رسیدند که اگر موردی به لحاظ آب و هوایی در تهران اتفاق بیفتد از ۱۲ تا ۲۴ ساعت همان سیستم را در کاشمر مشاهده می‌کنند که اغلب چون سیستم هوا از سمت غرب به شرق است، اگر این سیستم سرعتش تغییر نکند قابل قبول است .

وی گفت : بیشتر پدیده‌های گرد و غباری که داشته‌ایم از سمت سودان و عربستان به نام جبهه سودان است که از جنوب غرب و جنوب شرق ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و کمتر پدیده‌ای از گرد و غبار از سمت تهران ، شمال و شمال غرب کشور به سمت کاشمر رسیده است .

رییس اداره هواشناسی شهرستان کاشمر گفت : امسال نسبت به سال گذشته یک تا دو درصد افزایش نسبی دما را داشته‌ایم که میانگین این میزان افزایش دما بسیار بالا است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.