اقدامات اداره حفاظت محیط زیست کاشمر در هفته جهانی محیط زیست

احتراماً اقدامات صورت گرفته توسط این اداره به مناسبت هفته جهانی محیط زیست (۲۲-۱۶ خردادماه) را به شرح ذیل جهت استحضار باطلاع می رساند :

۱- مکاتبه با فرمانداری محترم کاشمر و سایر ادارات و نهادهای شهرستان در خصوص درج پیامهای زیستمحیطی مرتبط با مناسبت هفته محیط زیست در سربرگ نامه های اداری و ارسال پوستر تنوع زیستی ، پوستر هفته محیط زیست و بروشورهای زیستمحیطی به کلیه ادارات .
۲- اطلاع رسانی از طریق چاپ و نصب بنر ، پارچه نوشته  در اماکن پر تردد و توزیع اطلاعیه بمنظور بازدید عمومی و رایگان از موزه حیات وحش اداره بمدت یک هفته همزمان با هفته محیط زیست (صبح از ساعت۱۳-۸ و عصر ۲۰-۱۷ ) و اطلاع رسانی از تریبون مساجد و نماز جمعه .
۳- بازدید حدود ۴۰۰۰ نفر از مردم و خانواده ها از موزه حیات وحش بمدت یک هفته و توزیع پوستر و بروشور به بازدیدکنندگان .
۴- تقدیر از همیاران افتخاری اداره و اهداء لوح تقدیر به ایشان .
۵- قرعه کشی مسابقه هفته زمین پاک و اهداء جوایز به برندگان.
۶- حضور در دفتر امام جمعه محترم شهرستان و درخواست از ایشان جهت بیان مطالب زیستمحیطی و مسایل روز (ممنوعیت شکار و صید،تخریب جنگل و درختان،عواقب از بین رفتن تنوع زیستی و…) درخطبه های نمازجمعه مورخ ۲۱/۳/۸۹
۷- حضور ریاست و پرسنل اداره(محیط بانان) در نماز جمعه مورخ ۲۱/۳/۸۹ ملبس به لباس فرم سازمانی ، نصب پارچه نوشته و بنر هفته محیط زیست در ورودی مسجد جامع کاشمر ، توزیع بروشور و پمفلت و اطلاعیه های زیستمحیطی پس از پایان مراسم در بین نمازگزاران .
۸- بیان مطالب و سخنان ارزنده در خصوص هفته محیط زیست و آگاه نمودن مردم و نمازگزاران نبست به اهمیت حفظ محیط زیست توسط امام جمعه محترم شهرستان جناب حاج آقای یعقوبی در مراسم پرفیض نماز جمعه مورخ ۲۱/۳/۸۹
۹- نصب پارچه ، پلاکارد و بنر هفته محیط زیست در اماکن پرتردد و میادین اصلی شهر و تهیه و توزیع اطلاعیه و بروشور های زیست محیطی (عملکرد اداره  در سال ۸۸- لیست جرایم شکار و صید و . . . ) در بین مردم .
۱۰- حضور در دفتر دادستان محترم شهرستان و طرح مسائل و مشکلات مربوط به خرید و فروش حیوانات وحشی و کسب دستور ایشان مبنی بر اطلاع رسانی و برخورد با متخلفان در سطح شهرستان کاشمر
۱۱- توزیع اطلاعیه های مربوط به ممنوعیت خرید و فروش جانوران وحشی در بین پرنده فروشی های سطح شهر.
۱۲- برگزاری جلسه مشترک با مجمع امور صنفی ، شهرداری و نیروی محترم انتظامی در خصوص هماهنگی جهت اطلاع رسانی مناسب و برخورد با خرید و فروش پرندگان وحشی .
۱۳- ارسال بسته های آموزشی زیستمحیطی شامل : بروشور؛ عملکرد اداره ؛ CD های حیات وحش و تنوع زیستی ، جرایم شکار و صید و… به شوراهای حل اختلاف شهر کاشمر و بخش مرکزی.
۱۴- درج مطالب مرتبط با هفته محیط زیست در وبلاگ اداره به آدرس : www.kashmaresabz.blogfa.com و ارسال عملکرد اداره و گزارش به نشریات محلی و استانی و سایت های اینترنتی.
۱۵- برگزاری اولین کارگاه ((هم اندیشی توانمند سازی زیستمحیطی شوراهای اسلامی و دهیاران بخش کوهسرخ)) با حضور ۲۱ نفر از دهیاران و نیز تعدادی از مسئولین (بخشدار محترم کوهسرخ، ریاست شورای اسلامی شهرستان و…) بمدت یک روز در محل  سالن اجتماعات بخشداری کوهسرخ(شهر ریوش)
۱۶- ارسال پیامک به کلیه مسئولین ادارات و نهادهای سطح شهرستان کاشمر و بخش کوهسرخ از طریق پیامک سبز اداره به شماره  ۰۹۳۸۲۸۲۸۷۹۷
۱۷- نصب پارچه و بنر و توزیع بروشورهای زیستمحیطی در شهر ریوش.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.