مشکلات بهداشتی زباله گاه کاشمر بیماری را در منطقه افزایش داده است

فرماندار خلیل آباد گفت: در صورتی که به وضعیت اسفبار زباله گاه کاشمر رسیدگی نشود، موضوع را به مراجع قضایی ارجاع می دهیم.
به گزارش ایسنا، محمدعلی مهدی نژاد در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشمر با اشاره به وضعیت زباله گاه کاشمر تاکید کرد: باید ملاحظات را کنار گذاشت و با تخلفات به صورت قانونی و محکم برخورد کرد.
وی اظهار داشت: اگر مسوولان کاشمر طی روزهای آینده به وضعیت اسفبار زباله گاه شهرداری رسیدگی نکنند، موضوع را به مراجع قضایی ارجاع خواهیم داد.
وی دفن غیربهداشتی و غیراصولی زباله ها، نبود حصارکشی و در ورودی، آتش زدن زباله ها توسط افراد غیر مسوول، عدم وجود ترانشه و تخلیه زباله های پزشکی و بیمارستانی را از جمله مهم ترین مشکلات زباله گاه کاشمر عنوان کرد و افزود: این مشکلات باعث افزایش جمعیت حشرات موذی و جمعیت جوندگان و به تبع آن افزایش بیماری ها در منطقه شده است.
وی به دلیل اینکه زباله گاه کاشمر در ۵ کیلومتری شرق روستای نقاب است، افزود: وزش بادهای شدید از آن طرف به سمت روستا موجب شده اهالی روستا بیشترین سختی ها و مشکلات را متحمل شوند که امیدوارم با مصوبات این جلسه مشکل این عزیزان هم مرتفع شود.
غلامرضا شجعی، دهیار روستای نقاب در همین رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: متاسفانه به دلیل کارهای غیرکارشناسی شده مسوولان، زباله گاه کاشمر در فاصله تنها ۵ کیلومتری از این روستا قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اگر چه چندین سال است این موضوع را پیگیری می کنیم، ولی تاکنون به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم.
وی افزود: در بیشتر مواقع به هنگام غروب خورشید، عده ای این زباله ها را به صورت غیربهداشتی آتش می زنند که این امر موجب ایجاد بویی نامطبوع و غبار سیاه رنگی شده و ابری سیاه رنگ روی روستا را فرا می گیرد.  شجعی خاطرنشان کرد: به تشخیص کارشناسان این بوی نامطبوع بیماری های زیادی را ایجاد و زندگی را برای مردم این منطقه مشکل ساز کرده است.  وی از مسوولان خواست هرچه سریعتر اقدامات لازم را جهت رفع این معضل و تامین رفاه حال مردم مبذول دارند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.