فرمانده انتظامی کاشمر خبر داد: ورود ۲ نوع ماده مخدر صنعتی جدید به شهرستان

فرمانده انتظامی شهرستان کاشمر از ورود دو نوع ماده مخدر صنعتی جدید به این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمود شیخی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان(ایسنا)، منطقه خراسان، با بیان اینکه گندم و نخ دو نوع ماده مخدر صنعتی جدیدی هستند که چند ماهی بیشتر نیست وارد بازار شده‌اند، افزود: هنوز اطلاعات دقیقی از این نوع مواد در دست نیست به همین جهت از خانواده‌ها می‌خواهیم بیشتر مراقب جوانان خود باشند.

وی ادامه داد: ماده مخدر نخ با این عنوان که اعتیادآور نیست وارد ایران شده در حالی که عوارض بسیار خطرناکی برای افراد دارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه مواد مخدر صنعتی در انواع مختلف تولید و توزیع می‌شود به همین علت اطلاع دقیقی از آنان در اختیار جوانان و خانواده‌ها قرار نمی‌گیرد به طوری که بسیاری از خانواده‌ها حتی مصرف این گونه مواد را اعتیادآور نمی‌دانند.

شیخی‌نژاد با بیان اینکه شکل ظاهری ماده مخدر نخ شبیه «برنج خوراکی سوخته» است، گفت: بیشتر مواد مخدر صنعتی یا توهم‌زا در کشورهای خارجی به ویژه کشورهای جنوب شرق آسیا تولید و وارد بازار دیگر کشورها می‌شوند.

وی گفت: نخ باید روی خراشدگی‌های بدن گذاشته شود که در این صورت عمقی به عرض ۲ سانتی متر و طول ۶ تا ۷ سانتی‌متر در بدن ایجاد می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کاشمر با بیان اینکه دشمنان با ورود مواد جدید مغز و اعصاب جوانان را نشانه گرفته‌اند، به ایسنا گفت: مصرف اینگونه مواد که از گروه روانگردان‌ها هستند خطرات جبران ناپذیری برای جوانان در پی دارد.

شیخی‌نژاد با اشاره به اینکه تاکنون فقط ماده مخدر نخ در شهرستان یافت شده‌ است، افزود: گندم به خاطر گرانی که دارد هنوز وارد شهرستان نشده اما کارهای اطلاعاتی در این خصوص صورت گرفته ‌است.

وی با بیان اینکه نباید اجازه داد این مواد مخدر در سطح جامعه افزایش پیدا کند، گفت: اعتیاد به مواد مخدر از جمله آسیب‌هایی است که بنیان خانواده را تهدید می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.