تنها ۴ درصد جمعیت روستایی کاشمر تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان است

فتحی نیا دیروز در جمع مدیران این شهرستان با بیان این که در برنامه گامی خوبی جهت بیمه اجتماعی روستاییان دیده شده اما در عمل با چالش های فراوانی روبرو است افزود: علیرغم این که یارانه خوبی از سوی دولت جهت بیمه شدن روستاییان و عشایر به این صندوق پرداخت می شود متاسفانه بنا به جهات فراوان و مختلفی در عمل پوشش این بیمه به درستی انجام نمی شود.
وی با تاکید بر این که طبقه روستایی و عشایری بیش از این نیازمند خدمات بیمه ای است اظهار داشت:‌ وضعیت و تعداد تحت پوشش قرار گرفتن روستاییان در این طرح به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
فرماندار کاشمر با ابراز تاسف از نبود استقبال روستاییان و عشایر از این صندوق اعلام کرد افزود: این آمادگی در تک تک مسئولان شهرستان وجود دارد که در اجرای این خدمت و توسعه آن درمنطقه تلاش تا میزان پوشش این بیمه اثر گذار در سطح روستاهای شهرستان به یک عدد قابل قبولی برسد.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این که بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر وارد سال ششم شده و در این مدت می بایست اکثریت قریب به اتفاق افراد تحت پوشش صندوق بیمه روستاییان و عشایر قرار می گرفتند تصریح کرد: اگر چه آغاز و اجرای این کار بسیار ارزشمند و مزایای آن غیر قابل وصف است اما متاسفانه به دلیل تبلیغات ضعیف استقبال قابل قبولی از این طرح انجام نشده است.
محمد رضا خباز اجرای طرح اجتماعی بیمه روستاییان و عشایر را یکی از راه های ماندگاری مردم در روستاها است یادآور شد: با توجه به جمعیت حدود ۵۰ هزار نفر روستایی در شهرستان کاشمر بیمه شدن حدود ۳۲ هزار نفر خیلی کم است که این موضوع نه هدف قانون گذار و نه هدف برنامه نویس است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.