فرماندار کاشمر: رونقی در زمینه اشتغال در منطقه دیده نمی‎شود

فرماندار کاشمر با بیان اینکه زائرپذیری و وجود جاذبه‎های گردشگری از پتانسیل‎های توسعه کاشمر است، گفت: وجود دو امامزاده سید حمزه و سید مرتضی و آرامگاه شهید مدرس کاشمر به لحاظ زائرپذیری و گردشگری مذهبی کاشمر را ممتاز کرده است.

مهندس حسن فتحی نیا در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور استاندار و چند مدیر استانی برگزار شد، اظهار داشت : باید از این مزیت ها برای توسعه منطقه بهره برد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه افت منابع آبی و بیکاری دو تهدیدی است که شهرستان با آن مواجه است، گفت: خشکسالی‌های پی درپی که منطقه با آن دست به گریبان است، منجر به افت منابع آبی شده و مشکلاتی در بخش کشاورزی که اقتصاد منطقه بر پایه آن است، به وجود آوده است.

فرماندار کاشمر به معضل بیکاری منطقه اشاره کرد و گفت: میزان بیکاری شهرستان از میانگین استانی بالاتر است و علیرغم تلاش‌های انجام شده و فرصت‌هایی که به وجود آمده، رونقی در زمینه اشتغال در منطقه دیده نمی‌شود و همین امر جوانان جویای کار را در منطقه تحت فشار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه کاشمر در زمینه احداث مسکن مهر پس از مشهد در رتبه دوم قرار دارد، ابراز امیدواری کرد: با تلاش مسوولان و همکاری مردم و با استفاده از بخش خصوصی بتوانیم به رونق منطقه کمک کنیم.

فرماندار کاشمر از استاندار خواست به گونه‌ای برنامه ریزی شود که با توجه به پیشرفت پروژه مسکن مهر در شهرستان افتتاح و بهره برداری از این واحدها امسال با حضور رئیس جمهور انجام شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.