استاندار خراسان رضوی: طرح حرم تا حرم در کاشمر تدوین می‌شود

محمود صلاحی در جلسه شورای اداری شهرستان کاشمر اظهار داشت: یکی از مزیت‌های کاشمر با توجه به وجود دو مرقد شریف امامزاده سیدحمزه و سیدمرتضی، زیارتی بودن این شهرستان است که سبب تردد زائران فراوانی به این شهرستان است.
استاندار خراسان رضوی افزود: به همین منظور ارائه طرح فرهنگی و اقتصادی حرم تا حرم با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل اوقاف و امور خیریه، اداره کل منابع طبیعی و شهرداری شهر کاشمر به تولیت شرکت توسعه گردشگری استان ظرف ۴۵ روز آینده تدوین می‌شود.
وی گفت: زعفران کاشمر به عنوان یکی از مرغوب‌ترین انواع زعفران دنیا، یک کالای استراتژیک محسوب می‌شود و به همین منظور تشکیل تعاونی فراگیر زعفران از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.
استاندار خراسان رضوی درباره ساماندهی و هرس درختان تنها جنگل بادام دیم کشور که ۱۶ هزار هکتار وسعت دارد علاوه بر بودجه مصوب، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار نیز اختصاص داد.
حسن فتحی‌نیا فرماندار کاشمر نیز در این جلسه اظهار داشت: خشکسالی، افت منابع آب و بیکاری مهم‌ترین عوامل تهدید کننده شهرستان است به طوری که میانگین بیکاری شهرستان از نرخ استانی آن بالاتر است.
وی گفت: توجه به اسکان زائران، ساماندهی محصول استراتژی زعفران و توسعه آب خیزداری و آب‌خوان داری در کشاورزی این شهرستان از جمله مواردی است که باید پیگیری شود.
محمدرضا خباز نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: وجود معادن غنی مس، طلا و سرب از جمله مزیت‌های شهرستان کاشمر است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: توسعه صنعت و معدن در شهرستان سبب ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری در کاشمر است.
حجت‌الاسلام محمد احدی امام جمعه موقت شهرستان کاشمر نیز در این جلسه اظهار داشت: کاشمر دارای مردمی متدین و پایبند به آرمان‌های بلند انقلاب و امام راحل است و رشد آن در مشارکت سیاسی آنان در تمام دوره‌های انتخابات و راهپیمایی ۹ دی متجلی است.
وی گفت: پیوند عمیق مردم با روحانیت از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد مردم این شهرستان است و سابقه غنی فرهنگی مردم این خطه این امر را تایید می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.