رئیس دانشگاه آزاد کاشمر: دانشگاه آزاد کاشمر توانایی افزایش ۸۵ رشته را دارد

محمد شایگان‌مهر اظهار داشت: تا‌کنون، این واحد دانشگاهی در گذر ۲۰ ساله اخیر با توجه به امکانات موجود و توانمندی‌های مجموعه موفق به ایجاد ۴۷ رشته در ۱۴ گروه آموزشی شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر، با اشاره به برنامه توسعه پنج ساله آتی این واحد دانشگاهی تصریح کرد: در حال حاضر مقدمات راه‌اندازی حداقل ۳۵ رشته فراهم شده که با تشکیل تیم پیگیری در حال پیمودن مراحل مختلف و در حال ایجاد این رشته‌ها در گروه‌های مختلف آموزشی هستیم.
وی افزود: از بهمن‌ماه امسال برای نخستین بار در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی عمران گرایش آب و فاضلاب پذیرش دانشجو داریم.
شایگان‌مهر با تاکید بر لزوم تقویت تحصیلات تکمیلی خاطر نشان کرد: آقای جاسبی مقام عالیه ریاست دانشگاه به طور موکد ایجاد مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را مورد تاکید قرار داده اند و این مهم در سند توسعه دانشگاه نیز لحاظ شده است.
وی ادامه داد: به همین خاطر بحث ایجاد دو رشته در مقطع دکترا و ۱۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه مطرح شده است که تاکنون موفق به اخذ مجوز نهایی ایجاد مقطع دکترای زبان و ادبیات عربی شدیم و امیدواریم به زودی شاهد حضور دانشجویان این رشته باشیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر، در پایان از ایجاد چهار گرایش جدید در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم دامی و چهار گرایش جدید در رشته مهندسی عمران خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.