کتابخانه «آیت‌الله مدرس» کاشمر توسعه می‌یابد

مدیر کتابخانه «آیت‌الله مدرس» کاشمر با اعلام این خبر گفت: این کتابخانه با داشتن ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر عضو فعال و ۴۴ هزار نسخه کتاب فقط ۸۲۵ متر مربع زیربنا دارد. سالن کتابخانه فقط برای ۱۰۰ نفر گنجایش دارد و فضای مخزن بسیار محدود است. برای رفع این مشکل به زودی برای توسعه کتابخانه و افزایش فضای آن به میزان ۱۰۰۰ متر مربع اقدام می‌شود.

مهدی رمضانی در معرفی این کتابخانه افزود: کتابخانه شهید آیت الله مدرس (ره) در جوار زیارتگاه این عالم، همزمان با سالگرد شهادت شهیدآیت‌الله مدرس (ره) در سال ۱۳۷۵گشایش یافت. اکنون این کتابخانه ۱۰ هزار و ۵۰۰ عضو فعال و ۴۴ هزار نسخه کتاب دارد و مجهزترین کتابخانه کاشمر محسوب می‌شود.

وی گفت: این کتابخانه به صورت مخزن باز اداره می‌شود و در بخش مرجع آن ۲۰۰۰ عنوان کتاب موجود است. بخش نشریات کتابخانه به ۱۴ عنوان روزنامه و ۴۵ عنوان نشریه ادواری مجهز است و ۱۰۰۰عنوان لوح فشرده در موضوع‌های مختلف در بخش سمعی و بصری در دسترس اعضا قرار دارد.

رمضانی با بیان این مطلب که به طور متوسط روزانه ۷۵۰ نفر به کتابخانه «آیت‌الله مدرس» مراجعه می‌کنند، افزود: از یک سال پیش خدمات تلفنی کتابخانه فعال شده و اعضا می‌توانند علاوه بر مراجعه حضوری از طریق تلفن کتاب‌های مورد نظر خود را تمدید کنند یا امانت بگیرند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.