مسوول ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس کاشمر: رویکردها نسبت به دفاع مقدس باید فرهنگی باشد

مسوول ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس کاشمر گفت: رویکردها نسبت به دفاع مقدس باید فرهنگی باشد.

سرهنگ دوم پاسدار احمد قادری با اشاره به درپیش بودن هفته دفاع مقدس افزود: با این انگیزه باید جوانان و نسل سوم را با دوران دفاع مقدس، فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت آشنا کنیم.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌های این هفته بیشتر فرهنگی و بکر باشد و از اجرای برنامه‌های تکراری پرهیز شود، ادامه داد: باید همه مردم را در برپایی مراسم هفته دفاع مقدس سهیم کرد.

وی با اشاره به این که تولیت بسیج را در دوران جنگ سپاه بر عهده داشت و امروز در شهرستان‌ها مسوولیت برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس را به سپاه واگذار کرده‌اند، اظهار داشت: این بدان معنا نیست که همه مسوولیت‌ها بر دوش سپاه است بلکه همان طور که تمام ادارات در دوران جنگ مشارکت داشته‎‌اند، باید در این هفته هم مشارکت داشته باشند.

مسوول ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس کاشمر اظهار داشت: اگر چه بچه‌های جبهه و جنگ از صحنه‌های مدیریت کنار می‌روند اما باید جوانان ما ارزش‎ها را حفظ کنند بنابراین آن‌ها باید در کنار ما با واقعیت‌های جبهه و جنگ آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: رژه گردان امام حسین(ع) با تجهیزات کامل در آغاز هفته دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه اداوات جنگی و شبیه‌سازی صحنه جنگ و مناطق جنگی، همایش تبیین ارزش‌های دفاع مقدس ویژه خواهران، برگزاری مسابقات ورزشی و علمی، برگزاری یادواره شهدا در پایگاه‌های مقاومت، برگزاری محافل قرآنی، برگزاری همایش یادیاران و اعزام راهیان فتح به دانشگاه‌ها و مدارس از جمله برنامه‌های این هفته است.

قادری همچنین از فعال شدن کمیته‌های پشتیبانی، فرهنگی، ایثارگران، راهیان فتح، قرآنی، جوانان، مراسمات و رژه خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.