آب رسانی به کاشمر، بزرگترین طرح آب رسانی در جنوب خراسان رضوی

طرح آب رسانی به کاشمر بزرگترین طرح آبرسانی در جنوب استان خراسان رضوی می باشد.

پاکروان مدیر امور آبفای کاشمر با بیان این مطلب اظهار داشت: وضعیت آب رسانی شهر کاشمر با برنامه‌ریزی و فعالیت های انجام‌شده در حال حاضر و در موقعیت مطلوبی قرار دارد.
وی درخصوص آب رسانی به این شهر عنوان کرد: کاشمر تا قبل از سال ۸۴ با ۱۱ حلقه چاه در مدار بهره‌برداری با دبی ۳۳۰ لیتر در ثانیه و با امکان ذخیره آب ۱۸۰۰۰ مترمکعب خدمت‌رسانی انجام می‌شد که با برنامه‌ریزی انجام شده در سال ۸۴ مطالعه طرح بزرگ آب رسانی کاشمر انجام و این پروژه در دو فاز به اجرا درآمد.
پاکروان مراحل فاز اول پروژه را حفاری ۱۲ حلقه چاه، تجهیز ۲ حلقه چاه، احداث یک باب مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی و اجرای ۵ کیلومتر خطوط انتقال برشمرد و گفت: این فاز در سال ۸۶ به اتمام رسیده است.
مدیر امور آب و فاضلاب کاشمر گفت: فاز دوم از ابتدای سال ۸۷ شروع و عملیاتی چون تجهیز ۴ حلقه چاه، اجرای ۵.۵ کیلومتر خطوط جمع‌آوری، احداث ۴ بابک اتاقک سرچاه، اجرای ۵ کیلومتر برقرسانی به چاه، احداث دو باب مخزن ۵۰۰۰ مترمکعبی، جابه‌جایی ۵ حلقه چاه از داخل شهر به شمال غرب شهر انجام پذیرفته است.
وی گفت: اجرای این پروژه فواید زیادی دربر خواهد داشت که از آن جمله می‌توان به افزایش دبی از ۳۳۰ به ۵۳۶ لیتر بر ثانیه، افزایش مخازن از ۱۸ هزار مترمکعب به ۳۸ هزار مترمکعب، افزایش تعداد چاه های در مدار از ۱۱ به ۱۸ حلقه، افزایش طول شبکه از ۱۶۰ به ۲۰۵ کیلومتر و افزایش تعداد مشترکین از ۲۱ هزار و ۵۱۹ به ۲۶ هزار و ۷۷۵ مشترک اشاره کرد.
پاکروان خاطرنشان کرد: تأمین آب شرب کاشمر تا افق ۱۴۲۰ انجام شده است و پروژه آب رسانی به طور کامل آماده بهره‌برداری و افتتاح می‌باشد.
وی گفت: کل اعتبار هزینه شده ۷۰ میلیارد ریال بوده است که از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص داده شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.