فرماندار کاشمر: فاصله طبقاتی در جامعه بالاست

فرماندار شهرستان کاشمر گفت: با وجود خدمات ارائه شده به اقشار نیازمند در جامعه، سهم آنان از امکانات در مقایسه با اقشار مرفه اندک است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، “حسن فتحی‌نیا” در اولین جلسه ستاد اطعام نیازمندان شهرستان کاشمر با اشاره به اینکه با تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، موضوع دستگیری از نیازمندان به عنوان یکی از مأموریت‌های اصلی نظام فرض شد و این افراد تحت پوشش این نهاد قرار گرفتند، گفت: اما هنوز به عمق نیازهای این قشر توجهی نشده است.
وی گفت: با توجه به فاصله طبقاتی موجود و در گردونه زندگی و در گرماگرم توسعه همه‌جانبه کشور، بعضی از اقشار جامعه توان پاسخگویی به نیازهای‌شان را ندارند.
وی با تأکید بر اینکه دولت و حاکمیت، مسوولیت مضاعفی برای رسیدگی به این اقشار دارند و تاکنون توجه خوبی به این اقشار شده است، گفت: با این وجود فاصله طبقاتی در جامعه بالاست.
فتحی‌نیا با بیان اینکه باید منابع کشور به درستی هزینه و مدیریت شود و سهم طبقات محروم، جدای از سهم اقشار مرفه به میزان کافی در دسترس‌شان قرار بگیرد، گفت: یکی از این برنامه‌ها در راستای تحقق عدالت و توزیع بهتر منابع، بحث هدفمندی یارانه‌هاست.
وی تصریح کرد: ۷۰ درصد یارانه‌ها که با هدف پرکردن فاصله طبقاتی و دستگیری از محرومان در بودجه سالانه دولت منظور می‌شود، در اختیار ۳۰ درصد از افراد جامعه است و ۳۰ درصد منابع کشور سهم ۷۰ درصد جمعیت است که تناسب نامتقارنی است و تبدیل آن به وضعیت عادلانه کار سختی است.
وی با اشاره به ۵ برابر شدن میزان حمایت از محرومان در سال‌های اخیر، گفت: این میزان هنوز هم جوابگو نیست لذا باید همه کمک کنیم و چند سازمان خیریه با انجام کار زیربنایی و اساسی جهت رفع نیاز افراد نیازمند تلاش کنند.
وی از تشکیل ستاد اطعام نیازمندان در شهرستان ابراز خرسندی کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده کارمندان ادارات مختلف در کنار مجموعه کمیته امداد با کمک‌های خود در زمینه افطاری دادن به نیازمندان پیشقدم شده‌اند.
وی گفت: در ایام ماه رمضان امسال ۱۵ هزار نفر در کاشمر و ۶۰۰۰ نفر در بخش کوهسرخ اطعام می‌شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.