مسومیت ۵۰ نفر از اهالی کوه سرخ به دلیل آلودگی آب شرب

رییس مرکز بهداشت کاشمر اعلام کرد: در پی سفر تعدادی از اهالی کوهسرخ و اقامت کوتاه آنان در میامی به دلیل آلودگی اب شرب ۶۰ نفر مسموم شدند.
دکتر مجتبی قائمی در جلسه شورای سلامت شهرستان با بیان این که طی بررسی های به عمل آمده مشخص شد که در امامزاده ای در میامی چشمه آب معدنی وجود دارد که نشت فاضلاب به آن منجر به مسمومیت تمام مصرف کنندگان از این آب شده است، گفت : خوشبختانه خیلی زود بحران موجود کنترل شد .
وی با بیان اینکه در این راستا ابتدا شش نفر از اهالی روستای چلپو از توابع بخش کوهسرخ به اسهال مبتلا شدند که با تشکیل تیم واکنش سریع و اعزام به محل اقدام شد، گفت : طی روزهای بعد بر تعداد مبتلایان به بیماری اسهال افزوده شد و تا مرحله طغیان بیماری ، تعداد مبتلایان به ۵۰ نفر رسید که ۱۰ نفر آنان به اسهال خونی مبتلا شدند و یک نفر در بیمارستان بستری شد .
دکتر قائمی گفت : همزمان با بروز این بیماری در کاشمر در شهرستانهای دیگر استان که مردم به میامی سفر کرده بودند، چنین بیماری مشاهده شد به طوری که در شش شهرستان استان ، حدود ۱۵۰۰ نفر دچار مسمومیت شدند.
وی با بیان اینکه اگر این مشکل در منطقه امامزاده سید مرتضی شهرستان کاشمر به وقوع بپیوندد شاهد گرفتاری چندین هزار نفر خواهیم بود به طوری که سیستم بهداشت و درمان جوابگوی مراجعان نخواهد بود، گفت: باید برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان در این امامزاده نسبت به تأمین مکان مورد نیاز اقدام نمود .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.