بهره برداری از پنج پروژه در دانشگاه آزاد واحد کاشمر

با حضور فرماندار و تنی چند از مسئولان محلی بهره برداری از یادمان شهدای گمنام و چهار پروژه دیگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر مشتمل بر آزمایشگاه بیو تکنولوژی، کارگاه کامپیوتر، اتاق سِروِر مرکز اطلاعات و فناوری و سیستم برق فشار قوی آغاز شد.
فرماندار کاشمر در این مراسم دانشگاه آزاد اسلامی را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ذکر کرد و گفت : توان این مجموعه در به سامان رساندن طرح ها و پروژه های عمرانی مثال زدنی است و نمونه موفق آن همین پروژه یادمان مزار سه شهید گمنام است که در اندک زمانی به بهره برداری رسید .
مهندس فتحی نیا شهدا را ناظران جامعه دانست و خاطر نشان شد : باید در پاسداشت خون این عزیزان نهایت تلاش خود را بکنیم وجود مزار مطهر این سه آزاده گمنام در دانشگاه و در جوار دانشجویان تداعی گر این معناست که باید در کلیه عرصه های توسعه و به خصوص در عرصه تولید علم حافظ خون این شهدا و رهرو آرمان های آنان باشیم.
وی در ادامه سخنان خود خواستار تلاش دانشگاه در تولید علم و بسط روحیه تحقیق و پژوهش در فضاهای دانشگاهی شد و اظهار داشت :باید از حضور دانشگاه در ارایه دیدگاه های علمی و ارایه طرح و برنامه در سطح کشور و استان ها و شهرستان ها استقبال کنیم.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

وی با تقدیر از روند فعالیت واحد کاشمر بر بهره گیری از توان دانشگاه در حل مشکلات شهرستان تاکید کرد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر نیز در آیین افتتاحیه این پروژه ها گفت : طرح اولیه این یادمان بعد از تایید معاونت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس خراسان توسط حوزه عمرانی این واحد دانشگاهی بر اساس معماری سنتی و رعایت اسلوب معماری اسلامی اجرا شد.
دکتر محمد شایگان مهر با اشاره به این نکته که وجود مزار این سه شهید گمنام نقشی موثر در تبیین ارزش های دینی در میان دانشجویان داشته و دارد ، اظهار داشت :این طرح در فضایی معادل ۸۰ متر مربع و با ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار اجرا شده است.
وی با بیان این نکته که طرح اولیه این یادمان به سازمان مرکزی ارسال و مورد تایید معاونت عمرانی قرار گرفته است، خاطر نشان شد :این طرح که مبتنی بر معماری سنتی با رعایت اسلوب معماری اسلامی می باشد ، مورد تایید بنیاد حفظ آثاردفاع مقدس خراسان نیز قرار گرفته است .
رییس واحد کاشمر در مراسم افتتاح آزمایشگاه بیوتکنولوژی نیز با اشاره به تلاش این واحد دانشگاهی برای افزایش مقاطع عالی در رشته های تحصیلی موجود گفت :این آزمایشگاه با قریب ۱۱۰ میلیون تومان اعتبار در فضای به مساحت ۸۰ متر مربع و با دارا بودن جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های موجود در ایران ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد علوم دامی راه اندازی شده است که امیدواریم به نحو احسن مورد استقبال اعضای هیئت علمی و محققان و پژوهشگران سطح شهرستان و استان و حتی کشور قرار گیرد.
دکتر شایگان مهر در ادامه به تلاش این دانشگاه در ارایه تسهیلات هر چه مطلوب تر در بهره مندی دانشجویان و اعضای هیئت علمی از خدمات اینترنتی اشاره کرد و افزود : هم اینک ۵ فضای اختصاصی به کافی نت و کارگاه کامپیوتر اختصاص یافته است امروز نیز ششمین فضا با بیست دستگاه کامپیوتر و امکانات و تجهیزات جانبی برای دانشجویان کلیه رشته و مقاطع تحصیلی موجود در فضای به مساحت ۸۰ متر مربع با تخصیص اعتباری معادل ۳۰ میلیون تومان به بهره برداری می رسد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه بازدید فرماندار و هیئت همراه به توجه دانشگاه به امور زیربنایی برای توسعه فضاهای مورد نیاز اشاره کرد و اظهار داشت : بیش از این مسلئه آب شرب دانشگاه و تامین آب برای فضای سبز و هم چنین گاز کشی سایت دانشگاه و تامین امکانات مخابراتی با توجه به فاصله دانشگاه تا شهر به نحو احسن حل شد ، در حال حاضر نظر به وجود طرح های توسعه دانشگاه بحث تامین برق فشار قوی دانشگاه در سطح ۲۱ هکتار با اعتباری معادل ۱۱۰ میلیون تومان با پیش بینی های لازم برای روند ساخت و سازهای آتی نهایی شده است.
وی در پایان با تاکید بر ضرورت گسترش بهره مندی از خدمات اینترنتی از اختصاص ۵۰ میلیون تومان برای تجهیز مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه و گسترش مرکز سِروِر آن خبر داد و متذکر شد :هم اینک کلیه فعالیت های انتخاب واحد ، ثبت نمرات ، حذف و اضافه ، امور دانشجویی، رِزِروِ غذا و حتی مواردی از وظایف حوزه پژوهشی از طریق اینترنت انجام می شود .
شایگان مهر با بیان این نکته که مرکز یاد شده موفق به ارایه خدمات مستمر به سامانه اینترنتی دانشگاه شده است یادآور شد : کارشناسان این مرکز ۵ پرتال مختلف برای سایت دانشگاه ، باشگاه پژوهشگران ، آموزشکده فنی حرفه ای سما ، روابط عمومی دانشگاه و حوزه پژوهشی و همایش های وابسته به این حوزه را طراحی کرده اند که امیدواریم برابر برنامه ریزی به عمل امده در حوزه تکریم ارباب رجوع و سهولت ارایه خدمات موثر باشد.
گفتنی است در این بازدید رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات این واحد دانشگاهی خطاب به فرماندار کاشمر و هیئت همراه به بیان توانمندی های این دانشگاه در حوزه طراحی و پشتیبانی از سامانه های اینترنتی پرداخت.مهندس مهدی کیمیایی در سخنان خود گفت :این دانشگاه آماده است با بالاترین کیفیت ممکن شهرستان را در نیل به آرمان های دولت الکترونیکی یاری کند .
وی با بیان این نکته که کلیه امور در این واحد دانشگاهی تحت شبکه قرار دارد اظهار داشت : در آینده ای نه چندان دور با توجه به امکانات تهیه شده و توان موجود ، سیستم دبیرخانه بدون کاغذ در سطح واحد به منظور رفاه هر چه بیشتر ارباب رجوع اجرا خواهد شد.
قابل ذکر است که فرماندار کاشمر و هیئت همراه در آغاز مراسم با اهدا گل و عطر افشانی به مزار شهدای گمنام ادای احترام کردند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.