اختتامیه پنجمین نمایشگاه قرآنی در کاشمر برگزار شد

اختتامیه پنجمین نمایشگاه علوم قرآنی در کاشمر دوشنبه شب، ۱۵ شهریورماه با حضور امام جمعه و تنی چند از مسئولان شهرستانی و قاریان قرآن کریم برگزار شد.

در این مراسم که در محل موسسه فرهنگی هنری پردیس قرآن کریم برگزار شد، حجت الاسلام «سید قاسم یعقوبی»، امام جمعه کاشمر گفت: قرآن تنها برای کسانی کتاب هدایت، راهنما و راه‌گشاست که چشم خود را بر روی فرامین این کتاب الهی باز کنند و پایدار، آرام و با اراده باشند.

وی با بیان اینکه تنها کسانی می‌توانند از قرآن الهام گرفته، بهره ‌لازم را برده و به کمال برسند که استقامت کنند، افزود: اگر کسی بخواهد با کمال شود باید در محضر قرآن و از قرآن الهام بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اهل قرآن، اشرف افراد، بزرگان و سرافرازان امت اسلامند، افزود: شما همت کنید با بزرگترین، بهترین و جاودانه ترین پدیده عالم هستی که قرآن کریم است همرا باشید و از محضر آن استفاده کنید.

وی با اعلام اینکه قرآن تنها معجزه ماندگار از سلسله انبیاء و نبوت است، اظهار کرد: اگر قرآن نباشد اثبات سلسله پیامبران آسان نیست.

وی با بیان اینکه قرآن مهر تأئید به نبوت آدم می‌زند، افزود: این قرآن است که تاریخ را جاودان، ریشه دار و اصیل می‌کند.

وی با اعلام اینکه تمام معجزات انبیاء از بین رفتند اما قرآن تنها معجزه‌ای است که از پیامبر بر جای مانده، گفت: قرآن کتابی فوق‌العاده بزرگ است که سلسله انبیاء و … را تأئید می‌کند.

وی قرآن را سند رسالت پیغمبر اسلام دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم قرآن را خوب بفهمیم و از آن بهره ‌کافی ببریم، باید قرآن را در کنار اهل بیت داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه بدون اهل بیت امکان ندارد قرآنی شویم، گفت: لطف و عنایت خداست که در شب‌های قدر با زمزمه یا علی یا علی مراسم شب‌زنده‌داری سپری می شود.

یادآوری می شود، در این مراسم ضمن قرائت آیاتی از قرآن توسط پنج نفر از اساتید قرآنی شهرستان از ۲۰ نفر از خادمان قرآن کریم تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.