افزایش سه هزار و ۸۸۰ جلد کتاب به کتابخانه واحد کاشمر

در شش ماهه اول سال جاری ۳ هزار و ۸۸۰ جلد کتاب به مخزن کتابخانه مرکزی واحد کاشمر افزوده شده است و پیش بینی می شود تا پایان سال، مجموعه کتب این کتابخانه به قریب ۴۰ هزار جلد افزایش یابد.
معاون پژوهشی واحد کاشمر با ذکر این نکته که برابر برنامه ریزی اول قرار بود در سال جاری فقط ۲ هزار و ۸۰۰ عنوان کتاب به مخزن کتابخانه اضافه شود، گفت: در حال حاضر کتابخانه این واحد دانشگاهی با ۳۷۲ متر مربع زیر بنا و وجود دو قرائتخانه با ۲۲۰ متر مربع زیربنا با حداکثر توان سعی در پاسخگویی به مراجعین خود را دارد.
وی افزود: امیدواریم با اتمام پروژه ساختمانی این کتابخانه با هزار متر مربع زیربنا شاهد افزایش خدمات کمی و کیفی این مجموعه در آینده ای نه چندان دور شویم.
دکتر فریبرز حسین جانزاده در ادامه با اشاره به این که در حال حاضر ما به ازای هر دانشجو ده جلد کتاب در این کتابخانه موجود است ، اظهار داشت: این کتابخانه با قریب ۱۷ هزار عنوان کتاب در سطح شهرستان و شهرستان های مجاور به عنوان مرکزی مطمئن برای پژوهشگران و محققان و دانشجویان مطرح می باشد و هم اینک با قریب ۲۰۰ عنوان نشریه و۲۵۰ عنوان پایان نامه و هم چنین بخش مرجع و امکانات سمعی و بصری در خدمت مراجعه کنندگان است.
وی خاطر نشان کرد: ۲۰ درصد کتب کتابخانه در بخش مرجع طبقه بندی شده اند که این موضوع خود بیانگر توجه خاص مجموعه به بحث تحقیق و پژوهش است.
معاون پژوهشی این واحد دانشگاهی یادآور شد که بر آنیم تا بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی کتابخانه این دانشگاه را استاندارد سازی کنیم در همین راستا نرم افزارهای مختلفی جهت سهولت کار مراجعین در حوزه تحقیق تهیه و نصب شده است.
وی در پایان سخنان خود از طرح نصب گیت های امنیتی بر روی کتاب های این کتابخانه خبر داد و افزود : این طرح با هزینه ای معادل صد میلیون ریال در بخش مرجع در حال اجراست.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.