استقبال چشمگیر تماشاگران ازمسابقات جام رمضان کاشمر دریک سالن پرنقص

NewsImage.aspx (300×200)

مسابقات ورزشی جام رمضان در رشته های مختلف در حالی در کاشمر به پایان رسید که استقبال تماشاچیان فوتسال بسیار خوب بود اما وضعیت سالن ورزشی شهید چمران نامناسب و با نقایص و مشکلاتی روبه رو بود.
گزارش خبرنگار ما حاکی است: کاشمر در ماه رمضان امسال همانند سال های گذشته میزبان برگزاری مسابقات مختلف ورزشی بود که با استقبال چشمگیر تماشاچیان و علاقه مندان به مسابقات ورزشی همراه بود. سالن ورزشی شهید چمران کاشمر تنها سالن ورزشی دارای سکوی تماشاچی در کاشمر است که ظرفیت استاندارد گنجایش تماشاچی آن حدود ۲۵۰ نفر است این در حالی است که این سالن به دلیل تمایل خیل زیادی از ورزشکاران و استقبال آنان از فوتسال هر شب پذیرای حدود ۵۰۰ تماشاچی بود. برگزاری مسابقات فوتسال در کاشمر که از قدمت زیادی برخوردار است هنوز با نقایص و مشکلاتی روبه رو است که توجه و عنایت مسئولان استانی و شهرستانی را طلب می کند. نبود یک سالن استاندارد با سکوی تماشاچی، مهم ترین مشکل و معضل ورزشکاران و علاقه مندان به این رشته پرطرفدار ورزشی است که تعدادی از بازیکنان و تماشاچیان به عنوان تنها ایراد در این دوره از مسابقات به خبرنگار ما اعلام کردند. آن ها همچنین با بیان این که همه ساله مسابقات فوتسال در این سالن برگزار می شود از پایین بودن کیفیت سیستم گرمایشی، سرمایشی و تهویه مناسب ابراز گلایه کردند.
به ادامه مطلب مراجعه کنید
محسن قهرمانی داور بین المللی فوتبال نیز که قضاوت بازی فینال این دوره از مسابقات را بر عهده داشت با مطلوب ارزیابی کردن سطح مسابقات فوتسال در کاشمر و استقبال خوب تماشاچیان از این مسابقات، نبود یک سالن ورزشی استاندارد را یک کمبود جدی در این شهرستان دانست. وی در گفت و گو با خراسان تأکید کرد: فوتسال کاشمر با کمی فعالیت و همتی مضاعف در سایه حمایت های مسئولان شهرستان به راحتی می تواند با مرکز استان برابری کند. این داور بین المللی فوتبال با بیان این که سالن ورزشی شهید چمران از لحاظ داشتن سکوی تماشاچی با کمبود مواجه است اما کف پوش آن از کیفیت بالایی برخوردار است، خاطر نشان کرد: با توجه به این که فرد دلسوز و علاقه مندی به ورزش مدیریت تربیت بدنی کاشمر را بر عهده دارد در صورت تکمیل امکانات شاهد حضور پررنگ ورزشکاران این شهرستان در سطح استان خواهیم بود.قهرمانی با اشاره به استعدادهای بالقوه جوانان کاشمری در میادین ورزشی خواستار توجه ویژه مسئولان شهرستانی و استانی در راستای تأمین امکانات و نیازهای ورزشکاران این شهرستان شد.
رئیس اداره تربیت بدنی کاشمر نیز در گفت و گو با خراسان برگزاری مسابقات ورزشی جام رمضان را در راستای جلوگیری از جرم و جرائم و تصادفات مهم توصیف کرد و عنوان داشت: خوشبختانه مسابقات ورزشی در رشته های مختلفی برگزار می شود که با استقبال چشمگیر ورزشکاران و علاقه مندان به این رشته ها روبه رو می شود.احمدرضا روشندل با اشاره به برگزاری مسابقات فوتسال، والیبال، بسکتبال، شطرنج، اسکیت و مسابقات تکواندو، کشتی، وزنه برداری و کاراته در شب های ماه مبارک رمضان گفت: خوشبختانه با فرهنگ سازی صورت گرفته و رغبت کارخانجات، صنایع و مشاغل مختلف در حمایت از ورزشکاران در سال جاری مسابقات برگزار شده جام رمضان با حمایت مالی بخش خصوصی انجام شده است طوری که از بیشتر تیم های شرکت کننده در این مسابقات یک حامی مالی نیز حمایت کرده است.وی با بیان این که کف پوش سالن چمران بعد از مدت ها با پی گیری های نماینده مردم در مجلس تعویض شده ابراز امیدواری کرد در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز بتوانیم سالن ورزشی دارای سکوی تماشاچی در این شهرستان احداث کنیم.
نتایج فوتسال جام رمضان
مسابقات فوتسال رمضان کاشمر جام کوشان توس با قهرمانی تیم موبایل سی تل پایان یافت.به گزارش خراسان تیم های شرکت کننده در مرحله اول این دوره از مسابقات به صورت دوره ای با یکدیگر دیدار کردند که ۲۰ تیم برتر به مرحله دوم راه یافتند و به صورت تک حذفی با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان تیم کولر گازی ال جی در بازی رده بندی موفق شد با نتیجه ۵ بر ۲ تیم مرداس را شکست دهد و عنوان سومی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد. در بازی فینال نیز که با داوری محسن قهرمانی برگزار شد. تیم موبایل سی تل توانست با نتیجه پر گل ۸ بر ۶ تیم سی تل را شکست و عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد و تیم سی تل نیز به مقام دومی دست یافت.
پایان فوتسال شهدای فروتقه
بیست وهفتمین دوره مسابقات فوتسال جام رمضان گرامیداشت ۲ سردار و ۴۰ شهید روستای فروتقه از توابع بخش مرکزی کاشمر با قضاوت محسن قهرمانی و محسن فریمانی از داوران ملی کشورمان در بازی فینال در سالن ورزشی امام رضا(ع) پایان یافت.در این دوره از مسابقات که به همت شورای اسلامی و دهیاری روستا و با همکاری پایگاه مقاومت بسیج شهید باهنر و زیر نظر اداره تربیت بدنی کاشمر برگزار شد ۱۶ تیم شرکت کننده در سه گروه پنج وشش تیمی به صورت دوره ای با یکدیگر دیدار کردند.سرانجام چهارتیم برتر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و در پایان این رقابت ها تیم های آریاترشیز، شادروان ابراهیمی و شهید روحی به ترتیب عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
بیمه توسعه قهرمان والیبال جام رمضان شد
مسابقات والیبال رمضان تحت عنوان جام کیهان سنتر در سالن ورزشی ۲۲ بهمن برگزار و با قهرمانی تیم بیمه توسعه پایان یافت.به گزارش خراسان ۸ تیم شرکت کننده در این رقابت ها ۱۶ بازی برگزار کردند که در پایان تیم بیمه توسعه به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم های پرسپولیس کاشمر و شهدای تربت حیدریه عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. همچنین در این رقابت ها تیم خواف به عنوان تیم برتر معرفی شد.
نتایج بسکتبال جام رمضان
مسابقات بسکتبال جام رمضان شهرستان کاشمر با قهرمانی تیم زعفران جواد پایان یافت. در این دوره از مسابقات ۵ تیم شرکت کننده در شب های ماه مبارک رمضان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان پس از انجام ۲۰ بازی تیم زعفران جواد به مقام قهرمانی رسید و تیم های ولی عصر و پلیس +۱۰ نیز مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.این دوره از مسابقات با قضاوت امیر آریانپور، علی  نصیری، ناصری و هاشمی و با سرپرستی شهاب شهابی زیر نظر هیئت بسکتبال کاشمر در سالن ورزشی انقلاب برگزار شد.
معرفی نفرات برتر شطرنج جام رمضان
مسابقات شطرنج جام رمضان کاشمر که برای دومین سال پیاپی در فضای باز و زیر نور برگزار شد با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.۵۰ شرکت  کننده در این مسابقات در ۷ دور به روش سوئیسی با هم به رقابت پرداختند که در پایان حجت ا…اسفندیاری، مرتضی سالارزاده و مجید نظری به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. در رده سنی زیر ۱۴ سال هم محمد محمدحسینی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. این دوره از مسابقات به همت هیئت شطرنج و با همکاری اداره تربیت بدنی کاشمر در مجموعه ورزشی شهید چمران کاشمر برگزار شد.
با تشکر از هادی مهدیان خبرنگار روزنامه خراسان در کاشمر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.