رئیس مرکز بهداشت کاشمر: ظروف مورد استفاده در تکایا مورد تأیید بهداشت نیست

رئیس مرکز بهداشت کاشمر گفت: وضعیت بهداشت مساجد شهرستان هنوز با استانداردها فاصله دارد.

دکتر مجتبی قائمی در جلسه شورای سلامت گفت: بعضی مساجد به این بهانه که اداره بهداشت، ورود افراد متفرقه را به آشپزخانه ممنوع کرده، به هیچ کس حتی به نیروهای خود بهداشت محیط اجازه ورود نمی‌دهند اما متأسفانه از بدترین وضعیت بهداشتی برخوردارند.

وی با اشاره به این‌که در شهرستان کاشمر ۹۹ محل مذهبی که اقدام به توزیع غذا می‌کنند وجود دارد ، گفت: از ۲۹۷ نفری که در تکایا و مساجد شهرستان در امر تهیه و پخت غذا همکاری دارند، تنها ۳.۵ درصدشان ظرف سه ماه اول امسال جهت دریافت کارت بهداشت اقدام کرده‌اند .

رئیس مرکز بهداشت کاشمر با تأکید بر این‌که در دین اسلام نظافت به عنوان یکی از نشانه‌های مهم ایمان شناخته شده است، گفت: مساجد خانه خداست به همین جهت بحث نظافت و بهداشت در این مکان‌ها باید جدی گرفته شود.

وی هم‌چنین ظروف مورد استفاده را در تکایا مورد تأیید بهداشت ندانست و افزود: اگر ظروف مورد استفاده در مساجد ، در رستوران‌های داخل شهر استفاده شود در همان روز اول پلمپ می‌گردد.

دکتر قائمی گفت: با توجه به این‌که تکایا شامل آیین‌نامه ماده ۱۳۰ نمی‌شوند ، نمی‌توانیم جهت رعایت مسائل بهداشتی اعمال قانون کنیم.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر با بیان این‌که از ۱۴۳ مسجد و تکیه در سطح شهرستان، هنوز محل پخت این اماکن در ۷۲ مورد بهسازی نشده و از نظر بهداشتی مورد تأیید نیست، گفت: درصد کسانی‌که نکات بهداشتی را در این مکان رعایت می‌کنند، صفر است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.