یادواره هفده شهید سرافراز روستای قوژد کاشمر برگزار شد

در آستانه هفته دفاع مقدس دومین یادواره هفده شهید سرافراز روستای قوژد کاشمر در محل مسجد جامع این روستا برگزار شد.

در این مراسم که به همت پایگاه مقاومت بسیج ثارالله روستای قوژد برپا شده بود ، امام جمعه کاشمر در سخنانی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان یادواره های شهدا گفت :‌ جلسه ای که به نام شهدا تشکیل می شود حتماً مورد نظر امام زمان(عج) می باشد چرا که شهدا بهترین فرزندان امت اسلامی هستند و ائمه اطهار ، بزرگان دین و امام راحل به شهدا افتخار می کنند و در واقع مجلس شهید مجلس افتخار است.

حجت الاسلام « سید قاسم یعقوبی » با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ دفاع مقدس افزود:‌ مسأله دفاع موضوعی است که همیشه باید در جامعه ما جاری و ساری باشد چون ملتی که آماده دفاع نباشد ذلت، شکست و حضور بیگانگان نصیب او می شود و ملتی که آماده دفاع باشد عزت ، آزادگی و پیشرفت و سعادت نصیب او خواهد بود و این نکته ای است که در طول تاریخ هم تجربه شده است.

امام جمعه کاشمر با بیان اینکه قرآن می فرماید اگر کسانی که به دفاع برمی خیزند نباشند، مساجد، معابد و مکان های مقدس از بین می روند اظهار داشت : یعنی اگر دفاع نباشد از مساجد خبری نیست و کسانی که به مسجد می آیند هر سجده ای که می گذارند مرهون شهدای تاریخ هستند و اگر صدای اذان بلند است به برکت خون شهداست و اگر ما فرهنگ، حجاب و اخلاق اسلامی داریم به برکت دفاع مقدس است.

« یعقوبی » با بیان اینکه ما در برابر بیگانگان اهل دفاع هستیم و خداوند برای دفاع ما اجر و مزد گذاشته است خطاب به رزمندگان دوران دفاع مقدس گفت: شما افراد خیلی ارزشمندی هستید و خداوند توفیق بزرگی به شما داده است که بخشی از عمر شما صرف دفاع شده و امروز خیلی ها آروزی آن روزها را دارند و به همین خاطر است که حتی امام راحل با آن عظمتش می فرمود من در برابر شما احساس حقارت می کنم.

وی خاطرنشان کرد: امروز هم آمریکا می بیند که با شهادت چیزی از ملت ایران کم نمی شود بلکه به عظمت و اقتدار آنان افزوده می شود و این نبود مگر به برکت این دفاع مقدس و این شهدای عزیز و همه می دانیم که این شهیدان در دامن امام راحل(ره) و در جوار او و پای منبر او تربیت شدند و حال ببینید آن روز که امام زمان(عج) ظهور فرمایند چه نیروهایی تربیت خواهد شد.

در این مراسم نماهنگی از صحنه های مختلف دوران دفاع مقدس پخش و جانباز دفاع مقدس «قاسم تارم» به بیان خاطرات خود از همرزمان خویش پرداخت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.