رژه نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت دفاع مقدس در کاشمر

همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی، رژه نیروهای نظامی و انتظامی و گردان‌های ۲۵۳و ۲۵۶ عاشورا، گردان امام‌حسین لشکر عملیاتی پنج نصر، حوزه مقاومت بسیج ولی‌عصر و . . . برگزار شد.

در این مراسم که ۳۰ شهریورماه برگزار شد، سرهنگ «داریوش برهانی»، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشمر طی سخنانی با اشاره به این که دفاع، همیشه مقدس است، گفت: هشت سال جنگ تحمیلی برای ما دوران سرشار از رشادت و ایثار و دفاع از کیان اسلامی را در برداشت از این رو این سال‌ها برای همه ما مقدس است.

وی با بیان اینکه ۲۰ سال پس از جنگ باید عرصه دفاع مقدس به عنوان ملاک عمل در زندگی‌مان قرار گیرد، اظهار کرد: امروز استکبار جهانی متوجه شده حرکت و تهاجم نظامی کارساز نیست.

سرهنگ برهانی با تأکید بر اینکه اقدامات نظامی بر معتقدین به مکتب اسلام تأثیرگذار نیست، گفت: امروز دشمن با راه‌های سیاسی و اقتصادی به دنبال اهداف شوم خود است اما دفاع مقدس برای ما ملاک عمل است.

وی با تأکید بر اینکه نباید گرفتار روزمرگی شویم، افزود: در زمان انقلاب و جنگ، کشورمان دچار مشکلاتی بود اما ملت با همه مشکلات در صحنه باقی ماند و شعارهای اصیل اسلامی را دنبال کرد.

برهانی مقابله و خنثی کردن تهدیدات دشمن را کار سختی دانست و تصریح کرد: مقابله با تهدید دشمن به عده‌ای خاص محدود نمی‌شود بلکه باید همه در این راستا تلاش کنیم.

وی راه مقابله با تهدیدات نرم دشمن را اجرای برنامه‌های فرهنگی عنوان کرد و گفت: با توجه به آغاز دهه چهارم انقلاب ضرورت دارد برای آشنایی نسل جوان با ابعاد مختلف دوران دفاع مقدس به اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع بپردازیم.

وی افزود: در دوران جنگ اگر چه از کمترین امکاناتی محروم بوده و در محاصر ه اقتصادی قرار داشتیم اما با پایداری و مقاومت رفتار کردیم و پیروزی‌ها و موفقیت‌های امروز نتیجه همان پایداری‌های دوران جنگ است.

یادآوری می‌شود، در این مراسم که معاون هماهنگ کننده سپاه استان خراسان رضوی حضور داشت، ضمن رژه نیروهای نظامی و انتظامی و گردان‌های ۲۵۳ و ۲۵۶ عاشورا، گردان امام حسین لشکر عملیاتی پنج نصر و حوزه مقاومت بسیج ولی‌عصر، بسیجیان جان برکف با حمل قرآن بر روی دست‌هایشان اهانت به ساحت این کتاب آسمانی را محکوم کردند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.