فرماندار کاشمر: توسعه راهها امکان انتخاب مسیر سفر برای مسافران را فراهم کرده است

فرماندار کاشمر گفت: در سالهای اخیر با تلاش های انجام شده در راستای توسعه راهها ، امکان انتخاب مسیر سفر برای مسافران فراهم شده است .

مهندس حسن فتحی نیا امروز در مراسم تودیع و معارفه رییس اداره راه کاشمر در سخنانی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب در زمینه توسعه راه تلاش های بسیاری انجام شده، افزود : اگرچه حجم کارهای انجام شده در حوزه راه قابل قدر دانی است اما این وضعیت هنوز قابل قبول و ایده آل نیست.
وی اعلام کرد: در سفر هیات دولت به کاشمر یکی از خواسته های مردم منطقه دو بانده شدن محور کاشمر به بردسکن بود که پس از انجام مطالعات جهت اجرای این پروژه هفت میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.
وی اظهارداشت : در زمینه احداث فرودگاه شهید مدرس نیز در جریان سفر هیات دولت با تخصیص ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار کار مطالعاتی آغاز شد و در سال ۸۹ مصوبه ماده ۳۲ را دریافت کرد و هم اکنون پیگیری جهت دریافت اعتبار مورد نیاز که ۴۰ میلیارد تومان است، ادامه دارد .
وی با بیان اینکه تا پایان سال ۱۳۹۰ در کاشمر هیچ راه روستایی بدون آسفالت نخواهیم داشت ، گفت : باید بودجه راه در راستای بهبود وضعیت موجود و کیفی کردن جاده های فعلی هزینه شود.
وی در پایان از زحمات مهندس حسین غلامزاده رییس سابق اداره راه و ترابری کاشمرقدر دانی و مهندس مهدی ابراهیمی را به عنوان رییس جدید این اداره معرفی کرد.
در این جلسه مهندس غلامزاده رییس سابق اداره راه و ترابری شهرستان کاشمر به ارائه گزارشی از عمکرد ۱۰ ساله خود پرداخت و گفت : در راستای توجه به اولویت های کاشمر در افق ۱۴۰۰ در حوزه راه اقدامات بسیاری صورت گرفت .
وی دوبانده کردن محور کاشمر – خلیل‌آباد به طول ۱۲ کیلومتر با اعتباری معادل شش میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان را از مهمترین پروژه‌های انجام شده دانست و از شروع قطعه دوم دو بانده کردن محور خلیل‌آباد- بردسکن خبر داد و گفت : در حال حاضر این پروژه از پیشرفت ۵/۳ درصدی برخوردار است .
وی با بیان اینکه نسبت به تعریض محور شادمهر به کاشمر و کاشمر به خلیل آباد و خلیل آباد به بردسکن از ۵/۷ متر به ۶/۱۱ متر اقدام شده، گفت : در کاشمر میزان برخورداری روستاها از راه آسفالت ۴/۹۹ درصد است که با تأمین اعتبار شدن برای باقیمانده آن (۶ دهم درصد) تا پایان سال ۱۳۹۰ جشن پایان راههای شوسه روستایی را در سطح شهرستان خواهیم داشت.
مهندس غلامزاده انجام مطالعات جاده کاشمر به نیشابور و ارتقای راه روستایی کاشمر – فیض آباد و ارتقا راه روستایی بایگ – ریوش را به راه شهری از جمله درخواست های این اداره اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.