امام‌جمعه موقت کاشمر:‏ باید به فکر دین جوانان بود

امام جمعه موقت کاشمر گفت: نماز جمعه، نماز گروه و طیف خاصی نیست بلکه باید همه شیعیان و طرفداران اسلام ناب با هر تفکری در آن شرکت کنند.

حجت‌الاسلام “حسین احدی” در جمع نمازگزاران نماز عبادی سیاسی جمعه کاشمر با بیان اینکه عده‌ای به بهانه‌های مختلف از جمله داشتن گرایش سیاسی خاص از نماز جمعه کنار می‌کشند، افزود: نماز جمعه نماز وحدت و مظهر عزت است و این نهاد باید مورد قبول همه باشد.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز شهادت امام صادق(ع)، این امام همام را خلاصه اسلام دانست و ادامه داد: از امام صادق(ع) چندین هزار حدیث به یادگار مانده است لذا استحقاق آنکه رییس جامعه اسلامی باشد را دارد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

وی خاطرنشان کرد: در فرهنگ دینی ما شکست و ذلت معنا ندارد بلکه در راه خدا هرکس به هدف می‌رسد و حتی اگر با سختی و رنج باشد و به شهادت برسد، از کرامات خداوند برخوردار بوده است.

امام جمعه موقت کاشمر با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی همه طبقات مختلف باید از محضر امام صادق(ع) بهره بگیرند، افزود: در جامعه‌ای که به مکتب امام صادق(ع) ایمان دارد، اختلاف، کدورت و دشمنی معنا ندارد. لذا باید نماز جمعه را نماد وحدت انقلاب و آگاهی دادن به جامعه بدانیم و از این سنگر در راه تحکیم پایه‌های دین و اقتدار نظام بهره ببریم.

وی با بیان اینکه امام در فرهنگ دینی ما از جایگاه بسیار رفیعی برخوردار است و بعد از واژه خدا کلمه‌ای مقدس‌تر از امام وجود ندارد، اظهار داشت: امام و امامت اوج تکامل یک انسان است؛ در واقع پس از مرتبه پیامبر در قرب به خدای متعال، امام علی(ع) در رسیدن به کمالات مرتبه بعدی را دارد و سپس مقام امامان در اوج رسیدن یک انسان به کمال بندگی خداوند است.

حجت‌الاسلام احدی با اشاره به اینکه امام یعنی یک انسان ممتازی که هیچ دانشمند و فاضل و متخصصی از نظر فضائل و کمالات مختلف نمی‌تواند با او برابری کند، گفت: با همه این شرایط امام صاق(ع) در مکتب اسلام و تشیع و در بین امامان دارای مرتبه خاصی هستند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه جامعه ما به سمت آنچه مورد پسند اسلام و رضایت خداوند و ائمه(ع) هست قدم بردارد، افزود: بزرگان معتقدند سالروز شهادت امام صادق(ع) باید همانند عاشورا پرشور برگزار شود.

وی اظهار داشت: باید به فکر دین جوانان بود زیرا رفتار و اخلاق برخی از جوانان روح امام صادق(ع) را آزرده می‌کند. لذا باید در سالروز شهادت این امام بیش از همه برای رفع نکات ضعف جامعه اسلامی تلاش کرد.

امام جمعه موقت کاشمر با گرامیداشت روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی گفت: امروز دنیا از دست غده سرطانی اسرائیل به تنگ آمده است.

حجت‌الاسلام احدی با بیان اینکه نظام صهیونیسم مورد قبول بشریت نیست، تصریح کرد: جامعه اسلامی با پایداری خود، مردم مظلوم فلسطین را که زیر چرخ استبداد صهیونیسم له می‌شوند، نجات داده و روزی نماز را در بیت‌المقدس اقامه خواهند کرد.

وی با اشاره به مناسبت‌های تقویمی از جمله روز سالمندان، روز دامپزشکی و هفته نیروی انتظامی، این مناسبت‌ها را گرامی داشت و نقش نیروی انتظامی را در توسعه امنیت مهم ارزیابی کرد و گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، ۵ عامل دیانت، عزت، اقتدار، هوشیاری و مهربانی سبب کارآمدی این نیرو می‌شود.

وی با بیان اینکه باید نیروی انتظامی به دنبال اعتمادسازی در جامعه باشد تا در زمینه اعمال قانون موفق باشد، افزود: اگرچه اغلب افراد شاغل در این نیرو انسان‌هایی فداکارند اما گاه برخی از افراد در نیروی انتظامی با سودجویی‌های مادی، عزت نیروی انتظامی را زیر سوال می‌برند لذا باید پلیس با اقتدار عمل کند.

حجت‌الاسلام احدی ادامه داد: با توجه به توطئه‌های دشمن که روز به روز نو می‌شود، پلیس باید خود را به تاکتیک‌ها و تکنیک‌های جدید تجهیز کند و مقتدرانه به اعمال قانون بپردازد.

وی اظهار داشت: باید پلیس به گونه‌ای رفتار کند که فقط مجرمان از او ترس داشته باشند و مظلومان او را مظهر دفاع از حقوق خود بدانند.

امام جمعه موقت کاشمر با توصیه نمازگزاران به حفظ وحدت و ایجاد همدلی در جامعه اسلامی گفت: کسی باور نمی‌کرد ما بتوانیم مقتدرانه نظام اسلامی را در کشورمان پیاده و آن را در دنیا سرپا نگه داریم.

وی خاطرنشان کرد: این مهم را ما در سایه رهبری، دین‌مداری و اعتقاد به اسلام و قرآن به دست آوردیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.