نیازمند توسعه گردشگری مذهبی در کاشمر هستیم

با توجه به جاذبه‌های گردشگری کاشمر باید به فکر توسعه گردشگری مذهبی در این شهرستان باشیم.

«محمد نظام‌آبادی»،‌ مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر، با بیان این مطلب و با بیان اینکه در منطقه کاشمر با توجه به پتانسیل‌های موجود در زمینه گردشگری از جمله وجود امامزادگان «سیدحمزه»، «سیدمرتضی»، «سیدمحمد» و آرامگاه شهید «مدرس» جذب توریست مذهبی باید در اولویت باشد، گفت: امروز صنعت گردشگری یکی از فعالیت‌های بسیار مهم و کلان اقتصادی است که دولت‌های مختلف برای رسیدن به توسعه اقتصادی و بنا به نیاز و دلایل فرهنگی و سیاسی به آن توجه نشان می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه صنعت گردشگری یکی از زمینه‌های توسعه اقتصادی است، ادامه داد: کاشمر با برخورداری از وجود امامزادگان و صرف نظر از پیشینه تاریخی و مذهبی کهن و وجود مناطق ییلاقی و جاذبه‌های طبیعی و خدادادی پس از مشهد مقدس دومین شهر زیارتی استان محسوب می‌شود.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

نظام آبادی با بیان اینکه کاشمر همه ساله پذیرا و میزبان دو و نیم میلیون زائر و مسافر است، تصریح کرد: باید برای جذب توریست و ماندگاری آن‌ها در منطقه امکانات مورد نیاز را فراهم آوریم.

وی ابراز کرد: به استناد شاهنامه و تاریخ بیهقی دو هزار و ۵۰۰ سال پیش زرتشت پیامبر در این سرزمین با گشتاسب شاه ملاقات داشته، آتشکده‌ای در این ناحیه بنا کرده است و درخت سروی که شهرت و اعتبار بهشتی داشته در قسمت جلویی در آتشکده کاشته شده تا گواه ایمان شاه باشد که تمامی این موارد بیانگر غنای تاریخ مذهبی و فرهنگی منطقه است.

نظام‌آبادی اظهار کرد: باید با همت مضاعف و کار مضاعف جهت شناساندن منطقه و جذب توریست و گردشگر مذهبی و با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت ایجاد امکانات خدماتی، رفاهی، تفریحی و اقامتی در شهرستان تلاش شود.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر با اشاره به انتخاب شعار روز جهانی جهانگردی از سوی یونسکو با عنوان «گردشگری و تنوع زیستی»، یادآور شد: این موضوع فرصت ویژه‌ای را در اختیار عموم قرار می‌دهد تا آگاهی‌های خود را در خصوص اهمیت تنوع زیستی در گردشگری ارتقا داده و نقش گردشگری پایدار را در روابط زندگی بشری دریابند.

وی تنوع زیستی را عنصر کلیدی در پیشبرد توسعه پایدار، مهم‌ترین منبع غذایی و تأمین نیازهای بشری و از مؤثرترین ابزار شناخت خداوند و پی بردن به مسئله خلقت و آفرینش دانست.

نظام آبادی با تشریح برنامه‌های هفته گردشگری، اذعان کرد: برپایی نمایشگاه، استقبال از مسافران و زائران با گل و شیرینی، برگزاری تور یک روزه دانش‌آموزی و دانشجویی کاشمر شناسی، توزیع بیش از دو هزار بروشور و تقدیر از فعالان عرصه گردشگری و … از جمله این برنامه‌هاست.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.