مدیر آستانه امامزاده اعظم سید مرتضی (ع) کاشمر: به کمپ زائر نیاز داریم

http://media.farsnews.net/Media/8810/Images/jpg/A0786/A0786659.jpg

محمد محمدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: آستانه مقدس امامزاده اعظم سید مرتضی به عنوان یکی از مهم‌ترین اماکن مذهبی فرهنگی استان خراسان رضوی و قرار گرفتن در رأس جاذبه‌های زیارتی شهرستان کاشمر، چند سالی است که مورد توجه بیشتر مسئولان ذی‌ربط قرار گرفته است.
مدیر آستانه امامزاده اعظم سید مرتضی(ع) کاشمر گفت: با این وجود، به دلایل مختلفی تا چندی پیش، اقدام چشمگیری در بازسازی و زیباسازی این مکان متبرک صورت نگرفته بود که این امر با برخی انتقادات از سوی مردم نیز مواجه شده بود.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


وی خاطرنشان کرد: مقبره متبرک این امامزاده عزیز با توجه به قرار گرفتن در محیطی با طبیعت زیبا و دلنواز و با توجه به قدمت تاریخی که با خود به همراه دارد، همواره در سطح استان و حتی کشور به عنوان یک هدف گردشگری مطرح بوده و جایگاه بسیار رفیعی در سطح استان دارد و همه ساله در ایام تعطیل سال میزبان هزاران نفر از مردم خدا دوست و مؤمن کشور عزیزمان است.
محمدیان با توجه اهمیت مسئله بازسازی آستانه امامزاده سید مرتضی در نزد مردم گفت: این طرح که ایده آن حتی از سال ۱۳۶۵ وجود داشت از نزدیک به دو سال پیش به عنوان طرحی جامع که توسط دفتر فنی اداره اوقاف طراحی شد، در دستور کار قرار گرفت و هم‌اکنون با همکاری مهندسان شرکت زیست کاوش، فاز یک این طرح که محوطه‌سازی آستانه امامزاده است در دست اقدام است.
وی ادامه داد: هیئت محترم دولت نیز در سفر استانی به شهرستان سبب خیر و برکت شده و در راستای تحقق این هدف توسط سازمان گردشگری و از طرق مختلف دیگر به این آستانه کمک فراوان کردند و با توجه به بودجه‌ای که اختصاص داده شده است کار در حال اجراست و امیدواریم اگر این تزریق اعتبار ادامه داشته باشد و مسائل جوی نیز سد راه نشود تا پایان سال فاز محوطه‌سازی را به پایان برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: مسئله بودجه تا آنجا اهمیت دارد که فقط برای ساخت سرویس‌های بهداشتی جدید حدود چند سال درآمد آستانه را هزینه کردیم که اجرای فازهای بعد نیز در آینده شروع می‌شود.
مدیر آستانه امامزاده اعظم سید مرتضی (ع) افزود: تا چندی پیش حتی پارکینگ و محل اسکان مناسبی نیز برای میهمانان نداشتیم اما شرایط به سادگی چیزی نیست که مردم می‌بینند.
وی افزود: با وجود اینکه اداره منابع طبیعی و شهرداری کارهای خوبی را ترتیب داده‌اند اما در برخی موارد نا‌هماهنگی‌ها یا کندی‌هایی در حرکت مشاهده می‌شود،‌ به عنوان مثال آن مقدار از فضای سبز که در اختیار اداره منابع طبیعی است به خوبی مدیریت و نظارت نمی‌شود و از لحاظ نظافت کاستی‌هایی مشاهده می‌شود.
محمدیان گفت: در ارتباط با شهرداری نیز هر چند کار‌های خوبی انجام گرفته است اما برای سرعت بخشیدن به طرح محوطه‌سازی آستانه امامزاده به همکاری بیشتر این نهاد نیازمندیم.
وی افزود: برخی از زمین‌های اطراف که موقوفه است و تعلق به آستانه دارد در تصرف شهرداری است و مراحل بازپس گرفتن زمین‌ها با کشیده شدن مراحل به کاغذبازی و مراحل اداری به طول انجامیده و در کار خلل ایجاد می‌شود و در این ارتباط نیز همکاری بیشتر شهرداری را طلب می‌کنیم.
وی ادامه داد: مسئولیت بلوار سید مرتضی و کوهستان پارک به عهده شهرداری کاشمر است و تحت نظر آستانه امامزاده سید مرتضی نیست و برطرف کردن این مشکلات توجه بیشتر انان را می‌طلبد و خواسته ما در ارتباط با طرح بلوار سید مرتضی این است که شهرداری با گسیل توان حداکثری خود در اجرای سریع‌تر آن همت کرده و از این وضع موجود خارج سازد و مطلعیم که دارد کارهایی انجام می‌شود.
مدیر آستانه امامزاده اعظم سید مرتضی (ع) کاشمر گفت: ما هنوز هم در بحث اسکان با کمبود مواجهیم و احتیاج به کمپ زائر داریم و اگر سرمایه‌گذارانی باشند که به هر طریقی در این کار اعم از تأسیس هتل یا موارد مشابه وارد شوند، استقبال می‌کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.