خباز: کشمش‌های چینی را در بسته‌بندی کشمش‌های قلمی کاشمر می‌فروشند

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد با اشاره به اینکه کشمش چینی با قیمت پایین وارد کشور می شود و در کارتن کشمش های سبز قلمی کاشمر به فروش می رسد از وزارت بازرگانی خواست با افزایش تعرفه واردات کشمش، جلوی این ناهنجاری را بگیرد.

اهم اظهارات “محمدرضا خباز” در گفت‌وگو با خانه ملت را در ادامه بخوانید:

 • دولت محصولات تولید کنندگان داخلی کشمش را به قمیت تعیین شده نمی‌خرد.
 • کشمکش مردم آماده است، اما خریدای نمی شود، در این میان، دلال ها هم گرفتارهایی برای کشاورزان مقروض درست کرده‌اند.
 • در این وضعیت زعفران کاران کاشمر هم که محصولشان به زودی آماده می شود، نگرانند و می گویند وقتی که دولت برای تولید کنندگان کشمکش کاری نمی کند، طبیعتا برای زعفران کاران هم کاری نخواهد کرد.
 • کاشمر سالانه ۳۵ هزار تن تولید کشمش دارد.
 • پس از سه سال ضرر و زیان های سنگین که کشاورزان این منطقه به علت خشکسالی متقبل شدند امسال که می توانند به سود برسند، قیمت پایین محصول و ورود کشمش های چینی، دوباره متضررشان می‌کند.
 • از وزارتخانه های تعاون، کشاورزی و بازرگانی می خواهم این وضعیت را ساماندهی کنند.
1 دیدگاه
 1. پنجه در پنجه نور که می اندازی دلت به ضریح عشق گره میخورد و آهوی نگاهت دشت به دشت هفت وادی شوق را مستانه میدود تا در دامن امن آن همیشه سبز ارام گیرد . اشکها ائینه می شود هزاران آئینه . طنین شیرین ” یا رضا ” زمین و زمان را پر میکند از عطر دل انگیز ولایت دوست .و ناگاه خود را در هاله ای از پرنیان زیارت می بینی / بی خود شده از خویش و رها شده در حریم حرم یار / سیال چو ن آبی ترین زلال آسمان / همراه با کبوتران حرم یا ……..

  خوبان همراه در دنیای مجازی : جایتان خالی . امروز سه شنبه ۲۷/۷/۸۹ نایب الزیاره شما در حریم عشق رضوی بودم .

  …..التماس دعا…..

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.