کشف ۲۹ قطعه کلاغ کوهی نوک سرخ و تعدادی کبک در منطقه کوهسرخ

احتراما باستحضار میرساند مامورین اجرایی این اداره طی ۲ مرحله ماموریت و با همکاری مامورین محترم  پاسگاه انتظامی کوهسرخ نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفین شکار و صید منطقه در یکی از روستاهای کوهسرخ اقدام نموده اند .

این افراد با زنده گیری تعداد زیادی پرنده وحشی از نوع کلاغ کوهی نوک سرخ وکبک و نگهداری در منزل ، قصد فروش آنها را درشهرستان های همجوارداشتند . از متخلفین جمعا تعداد ۲۹ قطعه کلاغ کوهی نوک سرخ –   ۴ قطعه کبک- ۶ عدد قفس مخصوص زنده گیری کبک و تیهو و چند رشته دام کشف و ضبط و متخلفین جهت پیگیری قضایی پرونده به دادگاه عمومی بخش کوهسرخ معرفی و بابت ضررو زیان وارده به محیط زیست طبق مصوبه شماره ۲۶۰ شورای عالی محیط زیست  جمعا به پرداخت مبلغ ۰۰۰/۴۰۰/۴ ریال جریمه در حق سازمان محیط زیست و بر اساس ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی مبلغ ۰۰۰/۵۰۰/۳ ریال در حق صندوق دولت جمهوری اسلامی محکوم گردیدند .

لازم به ذکر است باتوجه به نحوه صید غیر مجاز پرندگان فوق در فصل ممنوعه ، نگهداری در اسارت و عدم تغذیه مناسب ، جدا شدن از طبیعت و زیستگاه ، لطمات شدید جسمی به پرندگان وارد آورده که باعث تلف شدن آنها می شود .

لذا از کلیه شهروندان محترم تقاضا دارد در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکار و صید مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست کاشمر و یا نیروهای محترم انتظامی اطلاع داده تا با افراد خاطی و متجاوزان به طبیعت برطبق قانون برخورد گردد.

خاطر نشان میسازد جمعیت پرنده کلاغ کوهی نوک سرخ در کشور در سالهای گذشته به واسطه شکار و مصرف گوشت  آن کاهش چشمگیری داشته است.

به نقل از وبلاگ حفاظت از محیط زیست کاشمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.