برگزاری جشن فارغ التحصیلی ۱۲۰ دانشجو در واحد کاشمر

تاکنون بالغ بر ۳ میلیون نفر در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کرده و دانش آموخته شده اند.
اگر فقط ۱۰ درصد از این عزیزان برای تحصیل به خارج از کشور می رفتند بیش از ۶۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج می شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با بیان این مطلب در جشن فارغ التحصیلی ۱۲۰ نفر از دانش آموختگان این دانشگاه در رشته های مختلف گفت : امروز به برکت تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مراکز آموزش عالی کشور ، ایران اسلامی توان آن را دارد که قلل رفیع علوم مختلف را فتح کند.
دکتر محمد شایگان مهر در ادامه سخنان خود تاسیس واحد ها و مرکز آموزش دانشگاه آزاد اسلامی در نقاط محروم کشور را نومنه ای از عدالت آموزشی دانست و اظهار داشت : امروز به برکت تاسیس این واحدها و مراکز آموزشی در نقاط محروم و دورافتاده امکانات آموزشی برای جویندگان علم و دانش در اقصی نقاط کشور فراهم شده است .
وی فارغ التحصیلان را سفیران دانشگاه دانست و افزود : به طور قطع فارغ التحصیلان باید به عنوان عضوی از جامعه دانشگاه آزاد اسلامی به معرفی دستاورد ها و قابلیت های این دانشگاه بپردازند.شما بهترین معرف ها برای تبیین دستاورد های عظیم دانشگاه هستید ، به طورقطع هرکدام از شما فارغ التحصیلان این دانشگاه در آینده برای خود،خانواده، شهر و کشورتان مفید باشید.
وی با اشاره به راه اندازی اداره امور فارغ التحصیلان این واحد دانشگاهی در سال ۱۳۷۲ تاسیس ابراز داشت : در این سال ۴۴ دانش آموخته دریک رشته داشتیم و اینک در سومین دهه فعالیت این دانشگاه در این منطقه شاهد قریب ۹ هزار و ۵۰۰ دانش آموخته در ۴۷ رشته در مقاطع کاردانی تا کارشناسی ارشد هستیم.

بقیه در ادامه مطلب


بوی با بیان این نکته که اداره مذکور در سالیان اخیر مکانیزه شده است خاطر نشان شد : در کنار تمام فعالیت های مربوط به این اداره شاهد فعالیت کانون فارغ التحصیلان این دانشگاه هستیم.این کانون در حال حاضر پیگیر ایجاد زمینه های مناسب برای حضور فارغ التحصیلان در بازار کار ، اجرای طرح های تحقیقاتی ، مشارکت دانش آموختگان در رشد کمی و کیفی دانشگاه و ارایه خدمات علمی ، فرهنگی و حتی مسکن در قالب شرکت تعاونی مسکن مهر ویژه دانش آموختگان می باشد.
وی برگزاری این جشن بزرگ را گواهی بر جایگاه رفیع دانشگاه آزاد اسلامی در تربیت نیروی انسانی متخصص برای ایران اسلامی دانست و یادآور شد : دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی بسان شجره طیبه ای همچنان در حال بالندگی است به نحوی که صاحب نظران از آن به عنوان نگین تابناک انقلاب اسلامی یاد می کنند.
دکتر شایگان مهر در ادامه سخنان خود تصریح کرد : به سهم خود فارغ التحصیلی شما عزیزان را تبریک عرض می کنم.این تبریک به این معنی نیست که دیگر فراغت حاصل شده است چراکه تازه ابتدای مسیر تلاش و پیشرفت قرار گرفته اید.
وی در پایان سخنانش تاکید کرد : شما فارغ التحصیلان فرزندان دانشگاه هستید و اسم ورسم واحد کاشمر در زندگی شما ثبت شده است و هر جا که بروید و حتی خارج از کشور به اینجا تعلق خاطر دارید.
مسئول کانون فارغ التحصیلان واحد کاشمر نیز با تقدیر از ریاست واحد بابت برگزاری این جشن بعد از شش سال خاطر نشان شد : عوامل برگزاری ان جشن نهایت تلاش خود را کرده اند تا روزی به یاد ماندنی را برای دانشجویان رقم بزنند.یوسف جلال آبادی خاطر نشان شد : در این مراسم آیین فارغ التحصیلی ۱۲۰ دانشجوی رشته های ؛ مهندسی عمران ، پرستاری ، حقوق ، زبان و ادبیات عرب ، کامپیوتر و آموزش ابتدایی برگزار شد.
در این جشن به یاد ماندنی هنرمندانی از مشهد و کاشمر برای حضار برنامه های متنوع و شاد را اجرا کردند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.