کتابخانه دانشگاه آزاد کاشمر به ۴۰ هزار جلد کتاب افزایش می‌یابد

فریبرز حسین‌جانزاده امروز در کاشمر با بیان اینکه در حال حاضر کتابخانه این واحد دانشگاهی با ۳۷۲ متر مربع زیر بنا و وجود دو قرائتخانه با ۲۲۰ متر مربع زیربنا با حداکثر توان سعی در پاسخگویی به مراجعان خود را دارد، اظهار داشت: با اتمام پروژه ساختمانی این کتابخانه با یک‌هزار متر مربع زیربنا شاهد افزایش خدمات کمی و کیفی این مجموعه در آینده‌ای نه چندان دور شویم.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد واحد کاشمر، با تاکید بر اینکه در کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر به ازای هر دانشجو ۱۰ جلد کتاب وجود دارد، تصریح کرد: این کتابخانه با نزدیک به ۱۷ هزار عنوان کتاب در سطح شهرستان و شهرستان‌های مجاور به عنوان مرکزی مطمئن برای پژوهشگران و محققان و دانشجویان مطرح است و هم اکنون با قریب ۲۰۰ عنوان نشریه و ۲۵۰ عنوان پایان‌نامه و همچنین بخش مرجع و امکانات سمعی و بصری در خدمت مراجعه‌کنندگان است.
وی گفت:۲۰ درصد کتب کتابخانه در بخش مرجع طبقه‌بندی شده‌اند که این موضوع خود بیانگر توجه خاص مجموعه به بحث تحقیق و پژوهش است.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با بیان اینکه درصدد استاندارد‌سازی کتابخانه این واحد دانشگاهی براساس استانداردهای ملی و بین‌المللی هستیم، افزود: در همین راستا نرم افزارهای مختلفی برای سهولت کار مراجعان در حوزه تحقیق تهیه و نصب شده است.
حسین‌جانزاده با اشاره به نصب گیت‌های امنیتی روی کتاب‌های این کتابخانه گفت: این طرح با هزینه‌ای معادل ۱۰۰ میلیون ریال در بخش مرجع در حال اجرا است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.