نماینده مردم کاشمر: ۱۳ آبان روز سرنوشت سازی در تاریخ ملت ایران است

محمدرضا خباز گفت: در تاریخ همه نهضت‌ها، روزهایی ثبت می‌شود که روزهای سرنوشت سازی تلقی می‌گردد و ۱۳ آبان یکی از این روزها در تاریخ انقلاب اسلامی است.
وی گفت ۱۳ آبان برگ زرینی از افتخارات استقلال طلبانه ملت بزرگ ایران است که در سایه تلاشهای دلاورمردان این مرز و بوم، فریاد حقانیت انقلاب اسلامی در جهان طنین افکن شد.
وی با تأکید بر ضرورت نکوداشت این روز بزرگ که امام خمینی(ره) از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند ، اظهارداشت : ۱۳ آبان از چند جهت با نهضت امام خمینی پیوند خورده است .
وی با اشاره به اینکه تراکم مناسبت های تاریخی این روز را تشخّص خاص بخشیده است، گفت : ۱۳آبان روزی که قبل از همه روز تبعید امام به ترکیه بود، امامی که نسبت به همنوعان خود نگاه و تلقی و قرائت و تفسیر جدیدی از اسلام مطرح کرده بود.
خباز خاطر نشان کرد : در ۱۳ آبان سال ۵۷ یعنی حدوداً ۱۵ سال پس از تبعید امام ،فریاد معصومانه دانش‌آموزان پاکی در فضای دانشگاه طنین‌انداز ‌شد که با تمام وجود با شوقی سرشار، شور جوانی و آرمانخواه همراهی خود را با امام اعلام کردند.
وی افزود : نمونه کامل و تمام عیار به ثمر نشستن خون شهدای ۱۵ خرداد ۴۲ در تظاهرات ۱۳ آبان سال ۵۷ تبلور یافت و سپس اتفاق مهم و تاریخی و بسیار سرنوشت ساز دیگری که در واقع حرکتی در جهت و در ادامه دو جریان و اتفاق قبلی یعنی تبعید امام و کشتار دانش‌آموزان بود، یکسال بعد از روز دانش‌آموز ۱۳ آبان ۵۷ رخ داد و آن حرکت دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و تسخیر لانه جاسوسی بود .
نماینده کاشمر ،خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اظهار داشت : حرکت ضد استکباری ما در آغاز انقلاب را آمریکا پس از ۳۰ سال هنوز نپذیرفته است و نمی تواند قبول کند که دیگر در ایران پایگاهی ندارد.
وی گفت : بی‌تردید نقش مهم و کارآمد تسخیر لانه جاسوسی در تضمین و بقا و استمرار انقلاب چیزی در حد اصل انقلاب و شکست هیمنه و ابهت آمریکا بود.
خباز بیان کرد : ۱۳ آبان یادآوری دلاورمردی های جوانان و نوجوانانی است که با جوش و خروش انقلابی خود توانستند محل تباهی و فساد حامیان کفر را تسخیر و رویاهای دشمنان انقلاب را به ناامیدی تبدیل کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.