نمایشگاه عکس و سرمه‌دوزی «قاب هشتم» در کاشمر برگزار شد

«محمد نظام‌آبادی»، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر، با بیان این مطلب گفت: نمایشگاه عکس و سرمه‌دوزی «قاب هشتم» به برکت نام امام هشتم حضرت رضا(ع) برپا شد که امیدواریم با استقبال مناسبی از سوی مردم مواجه شود.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه قریب ۳۰ اثر تابلو سرمه‌دوزی از آثار هنرمندان و کارآموزان رشته‌های صنایع‌دستی با مضامین و موضوعات قرآنی و نقوش اسلیمی به همراه تصاویر زیبایی از جاذبه‌های گردشگری و زیارتی برای بازدید علاقه‌مندان در معرض دید عموم گذاشته شده‌است.

نظام‌آبادی هدف از برپایی این نمایشگاه را ایجاد روحیه نشاط و تعالی آشنایی مردم با رشته‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی و تشویق و ترغیب علاقه‌مندان به این رشته‌ها و هنرها دانست.

وی با اشاره به اینکه باید پیوند خویش را با اهل‌بیت(ع) روز به روز عمیق‌تر و محکم‌تر کنیم، افزود: همه باید در مسیر گسترش عطر معنویت و نشر شعائر دینی و تبیین و تفهیم جایگاه رفیع فرهنگ رضوی و ارادت به ائمه اطهار در جامعه اسلامی گام برداریم.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر وجود بارگاه حضرت رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(ع) و شاه چراغ(ع) و سایر امام‌زادگان را مایه مباهات ایرانیان دانست و اهل‌بیت(ع) و قرآن کریم را مهم‌ترین و گران‌بهاترین میراث معنوی و قله تجلی کرامت و سعادت بشریت برشمرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.