کارخانه سنگ مصنوعی کاشمر آماده بهره‌ برداری

به زودی چهارمین کارخانه سنگ مصنوعی کشور در کاشمر به بهره برداری می‌رسد.

حسن فتحی‌نیا ـ فرماندار کاشمر ـ با اعلام خبر بالا و با ابراز امیدواری نسبت به این‌که کارخانه تولید سنگ مصنوعی ظرف هشت ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: با راه‌اندازی این کارخانه اشتغال‌زایی چشمگیری در منطقه ایجاد خواهد شد

مجید نورافشان ـ مدیر عامل کارخانه تولید سنگ مصنوعی کاشمر ـ نیز در خصوص وضعیت این واحد تولیدی گفت: این کارخانه به زودی در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و زیربنایی به مساحت ۱۳۰۰ مربع در فاز اول به بهره‌برداری می‌رسد. وی با اشاره به اینکه سنگ‌های مصنوعی به دو صورت پایه‌های سیمانی و پایه‌های زیرزمینی است، گفت: این کارخانه که در دو فاز اجرا می‌شود، در فاز اول اقدام به تولید سنگ‌های مصنوعی از نوع پایه سیمانی با پرس ۱۲۰۰ تن می‌کند. وی گفت: فاز دوم این کارخانه مربوط به سنگ نما و فاز اول جهت کف است.

نورافشان با بیان اینکه ضایعات سنگ‌های ساختمانی پس از ورود به این کارخانه دانه‌بندی می‌شود و سپس مراحل میکس و پرس و ساب خوردن و به علت تنوع رنگ و یکسان بودن در رنگ ظاهری انجام می‌شود، گفت: کیفیت سنگ‌های مصنوعی که در این کارخانه تولید خواهد شد، کیفیتی بهتر و بالاتر از سنگ‌های ساختمانی است. وی با اشاره به اینکه همانند این واحد در ارومیه، رفسنجان و یزد فعال هستند ابراز امیدواری کرد کارخانه تولید سنگ مصنوعی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد. وی تنوع رنگ، ابعاد بزرگتر، کیفیت بهتر را از جمله مزیت‌های این سنگ‌ها دانست و گفت: با راه‌اندازی این کارخانه شاهد تحول چشمگیری در منطقه شرق کشور خواهیم بود. وی با اشاره به این‌که این سنگ‌ها کارهای سیمانی را ارتقا خاصی خواهد داد و جایگزین سنگ می‌شود، افزود: با راه‌اندازی این کارخانه در هزینه حمل سنگ از معدن و استخراج صرفه‌جویی می‌شود.

مدیر عامل کارخانه تولید سنگ مصنوعی کاشمر در ادامه با بیان اینکه تمام ماشین‌آلات این کارخانه از داخل کشور تأمین خواهد شد، گفت: هم‌اکنون ماشین‌آلات از داخل کشور تهیه شده است. وی گفت: در حال حاضر کارخانه سنگ مصنوعی از پیشرفت ۴۰ درصدی برخوردار است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.