۳۰۰ هیئت مذهبی در کاشمر فعال هستند

حجت‌الاسلام «سید کاظم سالاری»، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشمر، با بیان این مطلب گفت: یکی از مشکلاتی که در ارتباط با هیئت‌های مذهبی وجود دارد این است که هنوز برخی از هیئت‌ها برای کد شناسایی اقدام نکرده‌اند.

وی ادامه داد: ایجاد اختلاف در هیئت‌ها که منجر به جدایی و تشکیل یک هیئت مذهبی جدید می‌شود از دیگر مشکلات هیئات مذهبی است که این مشکل باید با توجیه و فرهنگ‌سازی حل شود.

حجت‌الاسلام سالاری با بیان اینکه کاشمر به لحاظ بافت مذهبی در برگزاری مراسم عزاداری اهل‌بیت(ع) از مقام ممتازی برخوردار است، اذعان کرد: در راستای ریشه‌کن کردن خرافات در مجالس و محافل، تلاش‌های زیادی در سطح شهرستان کاشمر انجام شده‌است.

وی ادامه داد: برگزاری گردهمایی مسئولان هیئت‌های مذهبی با سخنرانی‌های توجیهی امام جمعه شهرستان و نیز برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی ویژه مداحان از جمله کارهایی است که برای کاهش خرافات در سطح شهرستان انجام شده و با انجام این اقدامات، در شهرستان کاشمر خرافات نه تنها رشد نداشته بلکه کاهش نیز داشته است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشمر، افزود: این اداره با همکاری شورای هیئت‌های مذهبی در تعامل خوبی با هیئت‌ها به سر می‌برد به طوری‌که در ایام محرم ۹۸ درصد آن‌ها از حضور روحانیان بهره می‌برند و بر اساس یک برنامه منظم از پنجم تا یازدهم محرم در سطح شهر به عزاداری می‌پردازند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.