بخشدار مرکزی کاشمر: دهیاری نماد مشارکت مردمی در روستاهاست

محمدرضا دهباشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: هر چه مشارکت‌های مردمی در روستا بیشتر باشد توان دهیاران در توسعه روستاها افزایش پیدا می‌کند.
بخشدار مرکزی کاشمر با بیان اینکه تقویت دهیاری‌ها نشانه حرکت به سوی نظام نوین مدیریت روستاهاست، افزود: دهیاری به عنوان نماد مشارکت مردمی در روستاها تنها نهادی است که می‌تواند نیازهای عمومی مردم را برآورده سازد.
وی تأکید کرد: افزایش توان اجرایی دهیاری‌ها، نبود تصدی‌گری بنیاد مسکن در امور عمرانی روستاها و واگذاری اختیارات به دهیاری‌ها، افزایش اعتبارات عمرانی دهیاری‌ها و حمایت‌های حقوقی و قضایی در حوزه فعالیت‌های اجرایی دهیاری‌ها از جمله اقدامات مؤثر در افزایش مشارکت دهیاری‌ها در انجام امور مربوط به روستاها به شمار می‌رود.
بخشدار مرکزی کاشمر تصریح کرد: عمران و توسعه معابر روستایی، همکاری در اجرای طرح‌های هادی، پذیره‌نویسی و توزیع سهام عدالت، توسعه ضریب بیمه‌ای، مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، محیط زیست و میراث فرهنگی از جمله اقدامات مؤثر در توسعه و آبادانی روستاهاست که توسط دهیاری‌ها انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: اقدامات انجام گرفته توسط دهیاری‌ها در سطح روستاها مثبت ارزیابی می‌شود و اگر چه دهیاری‌ها نهادی نوپا هستند اما تاکنون در عرصه توسعه روستاها و خدمات‌رسانی به روستائیان منشأ تحولات عظیمی بوده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.