یادواره سردار شهید«فلاح‌هاشمیان»در کاشمر برگزار شد

در یادواره سردار شهید «سیدحسن فلاح‌هاشمیان» و شهدای پایگاه مقاومت بسیج هیأت امام حسن مجتبی(ع) که ۲۱ آذرماه در کاشمر برگزار شد، حجت‌الاسلام «علی احدی»، امام جمعه موقت کاشمر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، گفت: شهید شمع تاریخ است و همچون شمع نورافشانی می‌کند و راه را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه شهید را می‌توان قلب تاریخ نامید، ابراز کرد: شهید حیات و خون آزادگی، غیرت، شرف، انسانیت و خدامحوری را به جامعه تزریق می‌کند.

حجت‌الاسلام احدی با اشاره به اینکه قرآن شهید را زنده تاریخ می‌نامد، تصریح کرد: شهید قلب و شمع است اما نه برای یک منطقه جغرافیایی خاص بلکه شهید قلب تاریخ است و اگر امروز در اینجا تصویر سردار شهید «سیدحسن فلاح‌هاشمیان»، شهید «حسن آخرتی»، شهید «علی ایمانی‌افشار»، شهید «حسن بامداد» و شهید «حسین رحمانیان» را می‌بینید بدانید که این‌ها فقط اهل کاشمر و اهل این پایگاه نیستند بلکه اینان را باید متعلق به بشریت نامید و آن‌ها در واقع تاریخ‌ساز هستند.

وی با بیان اینکه برای رشد نهال انقلاب که امروز به درختی تنومند تبدیل شده‌است زحمت‌ها کشیده شده و خون دل‌ها خورده شده‌است، اذعان کرد: این انقلاب رایگان به دست ما نرسیده‌ است و قرآن هم می‌گوید شهدا زنده هستند و اولین ویژگی زنده بودن حس و شعور است لذا شهدا شاهد این کشور و این ملت هستند و ما باید کاری کنیم که این عزیزان آزرده خاطر نشوند.

وی یادآور شد: امروز هم جنگ تمام نشده بلکه شکل آن تغییر کرده‌ است و اگر آن روز خمپاره و موشک به کشور ما اصابت می‌کرد امروز ماهواره، فیلم‌های مبتذل، موادمخدر، روابط نامشروع و جدا کردن مردم از علما و روحانیت،‌ همان شلیک گلوله‌ای است که آن روز سینه عزیزان ما را شکافت و امروز تمام جوانان ما را نشانه گرفته است و لذا همه مردم ایران در برابر خون شهدا مسئول هستند.

2 دیدگاه
  1. سلام وقت بخیر
    به کوشش جوانان اصلاح طلب ترشیز پایگاه اطلاع رسانی مهراندیشان با گستره ی جهانی و به ویژه منطقه راه اندازی شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.